A Bayern München kitömte otthon a Schalkét

2013.02.09. 20:34
David Alaba életében először duplázott a Bundesligában (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Bayern München hazai pályán 4–0-ra kiütötte a Schalkét. A müncheniek gyakorlatilag a második félidő elejére eldöntötték a három pont sorsát, és újabb mérkőzést hoztak le kapott gól nélkül (az eddigi 21 fordulóban ez volt a 15. „nullás” meccsük). David Alaba duplázott a találkozón.

Az elmúlt hetek eredményei alapján a Bayern München egyértelmű esélyesnek tűnt a Schalke 04 elleni hazai összecsapáson, és a találkozó a vártnál is simább végeredményt hozott.

A müncheniek nagy iramban kezdték a mérkőzést, a Schalke alig tudott kijönni a térfeléről, jobbára csak a védekezésre tudtak koncentrálni a vendégek, amivel amúgy sokáig nagyobb gond nem is volt. Szűk húsz perc elteltével azonban gyakorlatilag egy ajándék tizenegyessel lepték meg a gelsenkircheniek a Bayernt: Franck Ribéry kevergetett a tizenhatoson belül, és miután lóvá tett két Schalke-játékost is, Marco Höger teljesen feleslegesen lerántotta. A büntetőt David Alaba végezte el, és higgadtan helyezett a jobb alsó sarokba. 1–0

A játék képe nem különösebben változott, támadásban maradt a Bayern, újabb tíz perc elteltével Bastian Schweinsteiger állt közel ahhoz, hogy növelje az előnyt, Ribéry beadása után azonban hiába volt tisztán, nem talált kaput. Ami nem sikerült a középpályásnak fejjel, a 32. percben összejött állított labda után lábbal: az Arjen Robben elleni szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást német precizitással küldte a jobb oldali kapufa mellé. Ez volt egyébként a Bayern első szabadrúgásgólja a Bundesligában ebben az idényben. 2–0

A Schalke Klaas-Jan Huntelaar hiányában erőtlennek tűnt, miközben olykor hátul is gyermeteg hibák jellemezték a játékát, ráadásul mintha az idő előrehaladta is a Bayern malmára hajtotta volna a vizet: az S04 balszerencséjére a Bayern motiváltan játszott, a Jens Keller irányította vendégeknél pedig nőtt a dekoncentrációs hibák száma. Az 51. percben növelte előnyét a bajor gárda, David Alaba életében először duplázott az élvonalban! Robben adott be balról, a védők nem szabadítottak fel azonnal, a lesről visszalépő Mario Gomez pedig remekül készített elő az osztráknak, aki közelről találta meg az utat a hálóhoz. 3–0

Kicsit megzuhant a találattól a vendégcsapat, a következő percekben gyakorlatilag kedvére vezette támadásait a Bayern, Robben például Timo Hildebranddal szemben vezethette tisztán a labdát, ám túlbonyolította a helyzetet, és 18 méterről a kapu tetejére emelt. A 65. percben gólpasszal igyekezett jóvátenni könnyelműségét a holland, és Schweinsteiger remek átadása után olyan helyzetbe hozta Mario Gomezt, amit ő nem szokott elhibázni, ezúttal sem tette. 4–0

Gyakorlatilag felkészüléssé degradálta a találkozó folytatását Jupp Heynckes együttese, amely két legeredményesebb játékosát, Mario Mandzukicot és Thomas Müllert be sem kellett, hogy vesse, míg Philipp Lahmot, Schweinsteigert és Ribéryt nélkülözhette az utolsó bő negyedórában, ennek ellenére önbizalommal telve várhatja a következő hetek erőltetett menetét, míg a Schalkénál ebben a formában továbbra sem látszik igazolódva a decemberi edzőváltás helyessége.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA, 21. FORDULÓ

Bayern München–Schalke 4–0 (Alaba 19. – 11-esből, 51., Schweinsteiger 32., Gomez 65.)