Nemzetisport.hu 2011.02.19 20:29 Frissítve: 2014.08.13 03:27

A Bayern győzelemmel üzent a Dortmundnak

A Dortmund után a Bayern München is győzelemmel melegített a két csapat jövő szombati szuperrangadójára: a bajorok 3–1-re győztek a sérült Szalai Ádámot nélkülöző Mainz vendégeként a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Thomas Müller (balra) és Bastian Schweinsteiger is szerzett gólt a Bayernben (Fotó: Action Images)

MAINZ–BAYERN MÜNCHEN 1–3

A bajorok nagyon korán megszerezték a vezetést Mainzban: a 9. percben Franck Ribéry bal oldali beadása átszállt a hosszú oldalra, Arjen Robben fejjel középre továbbította, és Bastian Schweinsteiger közvetlen közelről a hálóba bólintott. 0–1

A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, a legnagyobbat talán a mainzi André Schürrle hagyta ki: közeli lövésénél Thomas Kraft nagyot védett. A fiatal bajor kapusnak ez volt az utolsó fontos megmozdulása, hiszen kisebb fejsérülése miatt a szünetben le kellett cserélni.

Noha a második játékrészben a veterán Hans-Jörg Buttnak is alkalma nyílt képességei tesztelésére, a Bayern győzelméhez nem férhetett kétség. Már csak azért sem, mert a vendégek újabb gólokat szereztek.

Az 50. percben megint Robben volt az előkészítő – a nagy kedvvel játszó holland a saját feje felett löbbölte középre a váratlanul elé hulló labdát –, Thomas Müller pedig közeli lövéssel a végrehajtó. 0–2

A Mainz játékosai egy pillanatra sem törődtek bele a vereségbe, csakhogy bekövetkeztét nem tudták megakadályozni. Sőt a különbség tovább nőtt: a 77. percben egy mintaszerű ellencsapás végén Müller nagyszerűen centerezett a bal oldalról, Mario Gomeznek nem volt nehéz dolga a kapu torkában. A góllövőlista éllovasa sorozatban a harmadik bajnokin szerzett gólt. 0–3

Az elalvó Danijel Pranjic mellett Szami Allagui fejjel szépített (1–3), ám ez nem változtatott a tényen, hogy a Bayern öt forduló alatt a negyedik győzelmét könyvelte el, a Mainz pedig három játéknap, Szalai Ádám sérülése óta nyeretlen.

DORTMUND–ST. PAULI 2–0

Két közelmúltbeli döntetlen, azaz négy elszórt pont jelentette a motivációt a listavezető Dortmund számára a St. Pauli elleni délutáni mérkőzésen, és mint kiderült, ez elég is volt. A Borussia folyamatosan nyomás alatt tartotta a legutóbbi három bajnokiját megnyerő újoncot, és az első félidő hajrájában meg is szerezte a vezetést: Lucas Barrios lőtt közelről a bal sarokba.

A fordulást követően egy szerencsés góllal – Barrios labdája Guneschről a saját kapujába pattant – a Borussia el is döntötte a mérkőzést. Talán hihetetlen, de két döntetlen után ez volt a Dortmund első hazai győzelme a 2011-es esztendőben.

Éppen időben jött a jó eredmény, hiszen a jövő szombaton Bayern München–Borussia Dortmund rangadó következik, amely még akkor is presztízscsata a javából, ha a Borussia előnye pillanatnyilag igen nehezen ledolgozhatónak tűnik.

HAMBURG–WERDER BREMEN 4–0

Majdnem hét évet kell visszalépkedni az időben, hogy a két északi rivális mérkőzésén ilyen nagy különbséget találjunk: 2004 májusában a Werder intézte el 6–0-ra a HSV-t. A mérleg nyelve az utóbbi években is a brémaiak felé billent, de ezen a délutánon igazából nem volt esélyük a zöld-fehéreknek.

Egyik klub sincs túl jó passzban, de ma látszott, melyikük válsága mélyebb: a Werder támadásban nem volt elég hatékony, védekezésben pedig kifejezetten törékenynek bizonyult. Az október óta gólképtelen José Paolo Guerrero két találattal, Mladen Petric egy góllal és egy gólpasszal vitte a prímet a hazaiaknál.

HANNOVER–KAISERSLAUTERN 3–0

A Hannover folytatta a Bajnokok Ligája-helyek ostromát. Jan Schlaudraff okos lövéssel nyitotta a gólok sorát, majd Mohammed Abdellaoue lőtt hasonló gólt. A fordulás után megint Schlaudraffon volt a sor, aki ilyenformán ezen az estén kétszer annyi gólt lőtt, mint az idény korábbi részében összesen. A Hannover három forduló óta veretlen, a „vörös ördögök” ellenben öt játéknapja nem képesek nyerni.

HOFFENHEIM–1. FC. KÖLN 1–1

Némi szerencse is kellett a Köln pontszerzéséhez – a hazaiak háromszor is eltalálták a kapufát –, de utólag ez már nem számít, a piros-fehérek újabb apró lépést tettek a felkapaszkodás felé. Tavasszal a tizenegyedik pontját szerezte meg a Köln, amely eddigi négy vendégszereplése során csupán egyszer kapott ki a Hoffenheimtől.

FREIBURG–WOLFSBURG 2–1

A Freiburg sorozatban a hatodik hazai bajnoki mérkőzésén maradt veretlen, és ahogyan a két csapat megelőző három freiburgi mérkőzésén, megint egy góllal múlta felül a Wolfsburgot. Az edzőcsere egyelőre nem segít az immár Pierre Littbarski irányította „farkasokon”, akik sorozatban negyedszer veszítettek, és tovább sodródtak a kiesés felé.

BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Mainz–Bayern München 1–3 (Allagui 83., ill. Schweinsteiger 9., Th. Müller 50., Gomez 77.)
Már közölt eredmények
Borussia Dortmund–St. Pauli 2–0 (Barrios 39., Gunesch 49. – öngól)
Freiburg–Wolfsburg 2–1 (Reisinger 43., P. D. Cissé 70., ill. Helmes 28.)
Hamburger SV–Werder Bremen 4–0 (Petric 42., Guerrero 64., 79., Ben-Hatira 87.)
Hannover–Kaiserslautern 3–0 (Schlaudraff 17., 57., Abdellaoue 45.)
Hoffenheim–1. FC Köln 1–1 (Novakovic 48. – öngól, ill. Mohamad 69.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.