A Sallai nélküli Freiburg sima vereséget szenvedett a Werdertől

2024.01.27. 15:16
Jens Stage (balra) küzd a labdáért Lukas Küblerrel (fotó: AFP)
Két jó formában lévő csapat találkozott a Bundesliga 19. fordulójában. A meccs előtt kiderült, hogy Sallai Roland betegség miatt nem léphet pályára a vendég Freiburgban, amely végül 3–1-re kikapott Brémában. Ehhez az is kellett, hogy a csereként beálló Szalai Attila nagyot hibázzon a harmadik gól előtt.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Werder Bremen–Freiburg 3–1 (1–1)
Bréma, Weserstadion. Vezette: Hartmann
Bremen: Zetterer – Stark, Friedl, A. Jung – Lynen, Agu (90+1.), Deman, Schmid (Bittencourt, 72.), Stage (C. Gross, 85.) – Njinmah (Borré, 85.), Ducksch (Woltemade, 72.). Vezetőedző: Ole Werner
Freiburg: Atubolu – Kübler (Szalai A., 71.), Ginter, Sildillia, Makengo (Höfler, 71.) – Röhl (Philipp, 80.), M. Eggestein, Weisshaupt, Höler, Grifo (Muslija, 86.) – Gregoritsch. Vezetőedző: Christian Streich
Gólszerző: Ducksch (9. – 11-esből), Njinmah (53.), Malatini (90+3.), ill. Grifo (28. – 11-esből)

Győzelmi esélyekkel érkezett mindkét fél a meccsre, jó formában játszottak az utóbbi időben. A meccs előtt derült ki, hogy Sallai Roland betegség miatt nem léphet pályára a vendégeknél, de nélküle sem tűnt elveszettnek a Freiburg.

Az első félidőben viszont egy sokkal „harapósabb”, aktívabb Werder lépett pályára, egyszerűen nem hagyott szinte semmilyen lehetőséget a Freiburgnak. Ennek köszönhetően már a 9. percben meg is szerezték a vezetést, egy buta lökés után. Njinmah terült el a földön, és némi videózás után megadták a tizenegyest, amelyet Ducksch értékesített nagyon magabiztosan. 1–0

A gól után visszavett a lendületből a Werder, így elkezdett éledezni a Freiburg. Egyre többször próbálkoztak a vendégek, bár igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Ekkor sietett a segítségükre a hazai csapat egy ügyetlen megmozdulással, így jöhetett a freiburgi tizenegyes. Grifo neki sem futott, de így is biztosan belőtte. 1–1

A félidő végére kiegyenlítődött a küzdelem, nem is tetszett a látvány a hazai nézőknek.

A második félidőre újra határozott Werder futott ki, és egyre többször okozott veszélyt a vendégek kapuja előtt. Az 53. percben pedig már senki sem mentette meg őket a góltól. A végig remekül játszó Njinmah kapott labdát, balról középre húzott, és nagy erővel, 20 méterről kilőtte a jobb alsót. 2–1

Ezúttal nem vettek vissza az iramból a hazaiak, cserékkel igyekezett változtatni a vendégek edzője, így léphetett pályára Szalai Attila is.

Meglehetősen rossz felfogásban játszott a Freiburg, látszólag esélye sem volt az egyenlítésre, sőt majdnem kapott távolról egy látványos gólt, de a léc kisegítette a 82. percben.

Már letelt a rendes játékidő, amikor az előrehúzódó freiburgiak küzdöttek az egyenlítésért. A 93. percben hosszú kapuskirúgás után a vendégeknél bemutatkozó Szalai rosszul vette le a labdát, ügyetlenül hazagurította volna, csakhogy közbeugrott Malatini, aki lecsapott a labdára, kicselezte a kapust, és közelről bepöccintette. 3–1

A végig jobban játszó zöld-fehérek így biztosan nyertek, és lelkesen ünnepeltek a szurkolóikkal. Kevésbé volt lelkes Christian Streich, a Freiburg edzője, aki a meccs után még hosszú előadást tartott a bíróknak arról, hogy miképpen kellett volna tevékenykedniük. Aki azonban látta a meccset, az tudja, hogy nem ezen múlott  a Werder győzelme…