Bundesliga: nyert a Bayern, Harry Kane már 20 gólnál jár

K. Zs.K. Zs.
2023.12.17. 21:29
Harry Kane és Kim Min Dzse is szerzett gólt a vasárnapi mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
A Bayern München hazai pályán 3–0-ra megverte a Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén.

Alig kezdődött el a müncheni mérkőzés, és máris eredményre vezetett a hazai letámadás: a 2. percben Thomas Müller csapott le a labdára egy rossz passz után, indította Leroy Sanét, aki a kapus kicselezése után középre játszott, Harry Kane pedig góllal fejezte be az akciót.

Noha sérülések és betegségek miatt a Bayern tartalékosan állt fel – Thomas Tuchel vezetőedzőnek csupán 15 bevethető mezőnyjátékosa volt –, uralta a játékot, a szünetig további két gólt szerzett, igaz, lesről.

A fordulás után aztán jöttek az érvényes gólok is… Az 55. percben, egy beívelt szabadrúgás után Kim Min Dzse középre fejelte a labdát, amelyet Kane stukkolt a kapuba, majd nyolc perc elteltével a dél-koreai védő maga is feliratkozott a gólszerzők közé, ő is fejjel talált be – az ismét előkészítő Aleksandar Pavlovic ezúttal szögletből küldte be a labdát a kapu elé.

A Bayern játékának hatékonyságát jelzi, hogy 37 százalékos labdabirtoklással is sokkal többször kísérletezett a kapu eltalálásával, mint ellenfele (17–6) – nem volt kérdéses, ki nyeri meg a mérkőzést. 3–0

Egy kis stat: Harry Kane-nek csupán 14 bajnoki mérkőzésre volt szüksége ahhoz, hogy 20 gólig jusson a Bundesligában; ilyen gyorsan ez senkinek sem sikerült korábban.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Bayern München–VfB Stuttgart 3–0 (Kane 2., 55., Kim Min Dzse 63.)
• Korábban
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 3–0 (Boniface 14., J. Frimpong 52., Wirtz 57.)
Freiburg–1. FC Köln 2–0
(Gregoritsch 72., Sallai 90+5.)
Kiállítva: Chabot (62., Köln)

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI
• Péntek
Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2 (Reitz 45., 49., ill. Borré 7., Ducksch 76.)
• Szombat
Augsburg–Borussia Dortmund 1–1
(Demirovic 23., ill. Malen 35.)
Darmstadt–Wolfsburg 0–1(Majer 63.)
Mainz–Heidenheim 0–1 (Pieringer 12.)
Bochum–Union Berlin 3–0 (Aszano 45+5., Paciencia 54., Stöger 78. – 11-esből)
Union: Schäfer András a 60. percben állt be csereként.
RB Leipzig–Hoffenheim 3–1 (Klostermann 34., Forsberg 70., Simakan 74., ill. Kabak 42.)

1. Bayer Leverkusen 15 12 3 42–12 +30 39
2. Bayern München 14 11 2 1 47–14 +33 35
3. RB Leipzig 15 10 2 3 37–16 +21 32
4. VfB Stuttgart 15 10 1 4 34–19 +15 31
5. Borussia Dortmund 15 7 5 3 29–24 +5 26
6. Freiburg 15 7 3 5 19–23 –4 24
7. Hoffenheim 15 7 2 6 29–27 +2 23
8. Eintracht Frankfurt 15 5 6 4 24–19 +5 21