Bundesliga: hiába vezetett a Bayern, kikapott Mainzban

K. Zs.K. Zs.
2023.04.22. 17:33
Egy mainzi gólöröm a három közül (Fotó: Getty Images)
A Bayern München sem volt képes megtörni a Mainz hetek óta tartó lendületét: a 29. fordulót tabellaelsőként kezdő bajorok 3–1-re kikaptak a mainziak vendégeként a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szombati játéknapján.

MAINZ–BAYERN MÜNCHEN 3–1

A február eleje óta veretlen Mainz ellen nem mehetett biztosra a Bayern, de az első félidőt még vezetéssel zárta: Joao Cancelo balról beemelt labdáját Sadio Mané közvetlen közelről a kapuba fejelte, 0–1.

A második félidőben aztán jött a fordulat: a 65. percben Ludovic Ajorque bal oldali szabadrúgást követő kavarodás végén fejjel egyenlített (1–1), majd nyolc perccel később, Karim Onisiwo középre passzolt labdájából Leandro Barreiro közeli kapufás lövéssel a vezetést is megszerezte a hazaiaknak, 2–1.

Thomas Tuchel kettős cserével próbálta lendületesebbé tenni a Bayernt, és a meccs következő gólját egy csereember szerezte – de mainzi! A 79. percben Aarón Martín a 16-os bal oldaláról lőtt laposan a hosszú sarokba, 3–1.

Az előnyét a hátralévő időben megőrző Mainz tíz forduló óta veretlen (hat győzelem, négy döntetlen), a Bayern a legutóbbi két forduló során csak egy pontot szerzett.

Egy kis stat: Thomas Tuchel hét tétmérkőzés után ugyanúgy három vereségnél jár a Bayern vezetőedzői székében, mint amennyivel elődje, Julian Nagelsmann távozni kényszerült – az idényben 37 tétmeccset levezényelve. (Gracenote)

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA

HOFFENHEIM–KÖLN 1–3

A megelőző négy fordulóban tíz pontot söpörte be a Hoffenheim, sokat javítva bennmaradási esélyein, ám szombaton már az első félidő után körvonalazódott a jó sorozat megszakadása: Florian Kainz egy kezezés miatt, VAR-segítséggel megadott tizenegyesből vezetést szerzett a Kölnnek, majd Davie Selke fejjel növelte az előnyt. A második félidő nem hozott fordulatot, csak gyors gólváltást a legvégén; a Hoffenheim jó szériája megszakadt, a Köln négy forduló során nyolc pontot zsákmányolt.

BOCHUM–WOLFSBURG 1–5

Március eleje óta csupán egy bajnokit nyert meg a Wolfsburg, de szombaton egy félidő elég volt neki ahhoz, hogy megkeserítse a Bochum életét: Mattias Svanberg fejese már a 10. percben beakadt, Jakub Kaminski egy kontra végén talált be, és a szünet előtt Patrick Wimmer megpattanó lapos lövése is a hálóban végezte. Svanberg a második félidőben is betalált, ezúttal lábbal, így a csereként beálló Moritz Broschinski szépítő gólja már nem osztott, nem szorzott – az utolsó szót ráadásul a vendégek mondták ki.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Mainz–Bayern München 3–1
(Ajourqe 65., Barreiro 73., Aarón Martín 79., ill. Mané 29.)
Hoffenheim–1. FC Köln 1–3 (Dollberg 90+4., ill. Kainz 18. – 11-esből, Selke 39., Thielmann 90+2.)
Bochum–Wolfsburg 1–5 (Broschinski 68., ill. Svanberg 10., 56., Kaminski 21., Wimmer 33., Waldschmidt 77.)
Hertha BSC–Werder Bremen 2–4 (Ngankam 68., Lukebakio 79. – 11-esből, ill. Ducksch 6., 27., 51., Weiser 63.) tudósítás itt!
Később
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 4–0 (Bellingham 19., Malen 24., 66., Hummels 41.)