Dárdai keserédes visszatérése: telt ház, remek hangulat... és négy gól a Brémától

2023.04.22. 15:25
Fotó: Getty Images
A német labdarúgó Bundesliga utolsó helyén szerénykedő Hertha BSC (immáron Dárdai Pállal a kispadon) 4–2-re kikapott odahaza a Werder Brementől a 29. fordulóban.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Hertha BSC–Werder Bremen 2–4 (0–2)
Berlin, Olimpiai Stadion, 74 475 néző. Vezette: Schröder
Hertha:
O. Christensen – Pekarík, Kempf, Dárdai M. (Rogel, a szünetben), Plattenhardt – Tousart, Cigerci (S. Serdar, a szünetben), Lukebakio, M. Richter (Niederlechner, 72.), Scherhant (K-P. Boateng, a szünetben) – Ngankam (Ejuke, 80.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Werder Bremen: Pavlenka – Stark, Veljkovics (Pieper, 80.), Friedl – Weiser, C. Gross (Gruev, 90.), Jung (Buchanan, 80.), Bittencourt (R. Schmid, 68.) Stage – Philipp (Dinkci, 68.), Ducksch. Vezetőedző: Ole Werner
Gólszerző: Ngankam (68.), Lukebakio (79. – 11-esből), ill. Ducksch (6., 27., 51.), Weiser (63.)

Mélységesen elgondolkodtató, hogy a tökutolsó Hertha és a fénykorától fényévekre lévő Bréma összecsapására összejött 74500 néző Berlinben, ráadásul húszezernél is több vendégdrukkerrel, akik egy jó 800 kilométeres túrát vállaltak be ezen a szép tavaszi délutánon.

Aligha van olyan magyar futballdrukker, aki ne tudná, hogy Dárdai Pál – aki játékosként 286 bajnoki mérkőzéssel klubrekorder a Herthánál a Bundesliga-érában – 2015 februárja és 2021 januárja után ismét leült a berlini klub kispadjára, hogy harmadszor is megmentse a kieséstől szeretett HBSC-jét.

Hat forduló alatt előtt csodát kellene tennie a magyar mesternek, és hamar kiderült, hogy mekkorát, ugyanis Marvin Ducksch duplájával kétgólos vezetésre tett szert a Bremen.

Pedig Dárdai nem sokat változtatott az elődje kezdőcsapatán, inkább csak kényszerből, sérülés és eltiltás miatt, de nagyon nem ment a Herthának – holott a drukkerekre egyáltalán nem lehetett panasza. Pedig álomkezdést mutathatott volna be a házigazda, ám a harmadik percben nem tudott a kapuba találni az ötös elől Dodi Lukebakio...

Ducksch és Maximilian Philipp kihagyott két-két ziccert az első félidőben, és ne feledjük, a Werder legjobb játékosa, a 26 bajnokin 21 kanadai pontnál tartó középcsatár, Niclas Füllkrug csak a kispadon kapott helyet, ugyanis nemrégiben tért vissza egy sérülésből.

Hármat cserélt a szünetben Dárdai, lejött a csapatból a harmadik legjobb értékelést kapó Dárdai Márton is, de a helyére beálló Agustín Rogel és kapusa összehozott egy bohózatba illő gólt a volt herthás Mitchell Weisernek előtte Marvin Ducksch belőtte a harmadik gólját is.

Nulla négynél megrázta magát végre a Hertha, a 22 éves német középcsatár, Jessic Ngankam lőtt egy gólt, majd kiharcolt egy büntetőt, amelyet Dodi Lukebakio értékesített.

De ennél többre már nem futotta, a hajrában helyzete sem volt a berlinieknek: keserédesre sikeredett Dárdai Pál visszatérése. 2–4

29. FORDULÓ
Mainz–Bayern München 3–1
(Ajourqe 65., Barreiro 73., Aarón Martín 79., ill. Mané 29.)
Hoffenheim–1. FC Köln 1–3 (Dollberg 90+4., ill. Kainz 18. – 11-esből, Selke 39., Thielmann 90+2.)
Bochum–Wolfsburg 1–5 (Broschinski 68., ill. Svanberg 10., 56., Kaminski 21., Wimmer 33., Waldschmidt 77.)
Később
18.30:
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)

Vasárnap
15.30: Freiburg–Schalke (Tv: Arena4)
17.30: Bayer Leverkusen–RB Leipzig (Tv: Arena4) – élőben az NSO-n!
19.30: Borussia Mönchengladbach–Union Berlin (Tv: Arena4)

18. Hertha29571735–59–2422

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Romano Schmid nem kíméli Trousart-t, sárga lap az alácsúszás büntetése.

90+1. perc Suat Serdar odarúg Weisernek, sárga lap.

90. perc A bolgár válogatottból ismerős középpályás, Ilia Gruev váltja Grosst. Hat perc a ráadás!

88. perc Ejuke lő a léc fölé a 16-os elől.

86. perc Mezőnyharc.

80. perc Chidera Ejuke Ngankamot váltja, kettőt cserél a Bremen is.

79. PERC DODI LUKÉBAKIO ballal a jobb alsóba lő! Pavlenka majdnem megfogta, de csak majdnem. 2–4!

A VAR szerint is 11-es.

76. perc BÜNTETŐ! Serdar újabb pazar indítása után Ngankam bedob egy cselt az ötös bal sarka előtt, elhúzza a lábát Veljkovics.

72. perc Christensen rossz helyre üt egy jobb oldali Schmid-beadást, de megússza, a jobb felső fölé, a kapu tetejére fejeli a labdát hétről, kissé jobbról a Dinkci fejesére középről beérő Schmid.

72. perc Florian Niederlechner be, Marco Richter le.

68. PERC ITT A SZÉPÍTÉS, JESSIC NGANKAM jobbal a jobb alsóba lő az ötös jobb sarka elől, Stark szorításában, Serdar remek, lapos passza után. 1–4!

A Hertha csak a Bayerntől kapott többször ki és kapott több gólt, mint a Bréma ellen.

66. perc Romano Schmid Bittencourtot, Eren Dinkci Philippet váltja a vendégeknél.

63. PERC EZ MÁR KIÜTÉS, LEFAGYOTT A HAZAI ELNÖK IS ÜLTÉBEN... Rogel pocsék hazaadását kiviszi a 16-osra Christensen, szereli őt MITCHELL WEISER, a kapus lába között eltolva a labdát, és 15-ről középről ballal a jobb alsóba lő. 0–4!

62. perc Stark szereli keményen a 16-oson Ngankamot.

54. perc Ngankam elvesz ebből egy százalékot, mert jobbal hétről lábon lövi a kapust, laposan, Lukébakio jobb oldali laposan beadását követően.

Innentől számolva 2 százalék esélye van a Herthának a győzelemre...

51. PERC AKKOR EZ ELDŐLT, MARVIN DUCKSCH ballal a bal alsóba lő kissé balról, nyolc méterről, nagy erővel, kapásból. 0–3! Jung adott be balról ballal remekül előtte.

47. perc Richter rosszul lép a 16-os előtt, ápolás. A térde fáj. Aztán Lukébakiót szereli Stark a 16-oson belül már. Most kirúgta a labdát a Bréma...

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Agustín Rogel a csapatában a harmadik legjobb átlagosztályzatot kiérdemlő Dárdait, Kevin-Prince Boateng Scherhantot, Suat Serdar Cigercit váltja.

Megszólal a szünetben Pantelics, a HBSC legendás szerb csatára, aki szerint az első gólnál meg kellett volna állítani a játékot, vagy a Fair Play szellemében a Werdernek ki kellett volna rúgnia a labdát a sérülés miatt.

E párharc legjobb góllövői:
Claudio Pizarro 11
Aílton 8
Werner Weist 8
Markus Rosenberg 6
Michael Preetz 5

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Fölé, Philipp jobbal jócskán a léc fölé emel 10-ről, a kapussal szemben állva. Stage adott ismét remek labdát.

Két perc a ráadás.

41. perc Ducksch jobbal remekül pörgeti el az ötös bal sarkáról Bittencourt bal oldali beadását a jobb alsó felé, ismét megelőzve Plattenhardtot... de mellé. Mintha a kapufa is beleért volna, a kapus verve volt.

40. perc Az első nagyjából veszélyes hazai támadás hosszú idő után, Lukébakio nem lő ballal 14-ről, elhúz balra, a beadás rossz.

36. perc Jens Stage odalép a felezőnél Tousartnak, sárga lap.

34. perc Kempf kifejeli az ötösről Gross jobb oldali beadását.

A Hertha BSC a legutóbbi 16 Bundesliga-mérkőzéséből csak egyet nyert meg a Werder Bremen ellen. Volt hét iksz is azért. Berlinben 2013 decembere óta nyeretlenek a Bréma ellen.

Abszolúte telt ház, 74 475 néző.

31. perc Ismét Ducksché a jobb oldali szöglet, Stark 13 méteres lövése megpattan Dárdai, de Christensen jobbra vetődve védeni tud.

Ne feledjük, a Werder legjobb játékosa, a középcsatár Niclas Füllkrug kispados, nemrégiben tért vissza egy sérülésből.

30. perc Philipp lő ballal 14-ről, picit balról ballal milliméterekkel a bal alsó mellé. Dárdai nagyot csúszott, ő mentett tulajdonképpen, így szöglet.

29. perc A Starknak odarúgó Oliver Kempfé az első sárga lap.

27. PERC ÚJABB BRÉMAI GÓL, Gross kiváló emelését az ötös jobb sarkáról a jobb, azaz a jobb alsó sarokba fejeli Plattenhardt mellől MARVIN DUCKSCH. 0–2!

25. perc Philipp lő balról ballal kapura az ötös bal sarkáról, Christensen balra legödülve fogja a labdát. Vagy beadás lett volna? Annak sem volt jobb.

20. perc Ducksch jobb oldali szöglete után rosszul találja el a labdát a 16-os előtt Bittencourt.

18. perc
Rossz hazai szöglet, Christensen elrúgja Dárdai egykori játékosa, a középső védő Stark indítását jó messzire a 16-oson kívülről.

14. perc Igen pontatlan a berlini csapat, Dárdai mester igen ideges. Jól leszidja most középpályásait.

12. perc Richter felrúgja a 16-os előtt Philippet, szabadrúgás. Ducksch jobbal a bal felső fölé lő kissé jobbról, 24-ről. Jócskán célt tévesztett.

Ducksch: 30 bajnoki, 9 góllal és 7 gólpasszal.

Stage: 30 meccs az idényben, 3 góllal és 2 gólpasszal.

6. PERC VEZET A BRÉMA! MARVIN DUCKSCH ballal a bal alsóba lő nyolc méterről, kissé balról. A felezőnél rosszul esett a Weiserrel ütköző Tousart, de megy tovább a játék, Stage a 16-os elől remekül indítja az éket, aki higgadtan fejezi be az akciót. 0–1!

3. perc Gross indítja Phillipst, de jól jön ki a hazai kapus.

3. perc Hazai ziccer: Richer bal oldali lapos beadását Lukébakio jobbal kapura vágja az ötös jobb sarka elő, de balra vetődve véd a kapus.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek rózsaszín mezben és zöld nadrágban.

Abszolúte telt ház.

Egy kis örökmérleg: 87 mérkőzés, 21 berlini és 45 brémai sikerrel, 103, ill. 161 rúgott góllal.

Filip Uremovics.

A hazaiaktól Jean-Paul Boëtius, Chidera Ejuke, Dong Dzsun Li, Jarstein, Jovetics, Gechter és Kelian Nsona sérült, a vendégektől Eduardo Santos Felix Agu maródi.

A Bundesliga 29. fordulójában a Werder Bremen utazik a berlini Olimpiai Stadionba, és nagy szükség lesz az edzéseken erőltetett kemény játékra. „Nagyra tartom a Werder Brement és a csapat edzőjét, Ole Wernert, de csak magunkra szabad koncentrálnunk. Ha végrehajtjuk a tervünket, győzünk. Teljesen mindegy, hogy az ellenfél nincs jó formában, csak erős csapategységgel van esélyünk.”

„Kedden erőnléti edzésünk volt, szerdán védekező, csütörtökön támadó felállásokat gyakoroltunk – részletezte a heti munkát az immár harmadszor kinevezett vezetőedző. – Megállapítottam azt is, mely játékosok képesek vezéregyéniségek lenni, illetve hogy meddig terjed a csapat koncentrációja.”

A korábbi magyar szövetségi kapitány múlt vasárnap kezdte el a munkát a csapat élén, és a klub hivatalos honlapjának adott nyilatkozata alapján „normális esetben” két hónap alatt fejelnek annyit edzésen, mint az elmúlt héten. Ha drasztikusnak is tűnik a párharcokra épülő játék gyakorlása, a magyar edzőnek talán elhiszik, hogy ismeri a bennmaradás receptjét. A vezetőség ráadásul a 2015-ös vagy a 2021-es kinevezéséhez képest is jóval nehezebb helyzetben adta a kezébe a kormányrudat.

Mindössze hat mérkőzéssel a bajnokság vége előtt kell csodát tennie Dárdai Pálnak a sereghajtó Herthával: a berlini csapat szombaton a Werder Brement fogadja. AMENNYIRE REMÉNYT KELTŐ, legalább annyi fejfájást is okoz a Hertha játékosainak Dárdai Pál kinevezése.

Dárdai Pál – aki játékosként 286 bajnoki mérkőzéssel klubrekorder a Herthánál – a felnőttcsapatot korábban 2015 februárja és 2019 nyara, majd 2021 januárja és novembere között irányította, kétszer is megmentve a kieséstől. Most harmadjára vágott neki a feladatnak.

Az Olimpiai Stadionban a várakozások szerint telt ház, közel 75 ezer néző fogadja majd az együtteseket. AzRBBértesülései szerint a nagy számú berlini közönség mellett akár 15 ezer vendégszurkoló is jelen lehet az arénában, sőt akár további tízezer fanatikus érkezhet úgy a fővárosba, hogy csak a stadion közeléből buzdíthatja a csapatát.

Korábban kikértük olvasóink véleményét is, vajon sikerül-e a bennmaradás a berlinieknek. A 9223 szavazó 46%-a szerint Dárdai Pál együttese osztályozóval hosszabbítja meg Bundesliga-tagságát, 19%-uk pedig úgy véli, közvetlen bennmaradást érő helyen végez a csapat, így a többség, 65% szerint sikeres lesz a magyar szakember visszatérése. A szavazásban részt vevők 30%-a szerint a gárda az utolsó két, kieső hely valamelyikén zár majd, míg 5%-uk úgy gondolja, a Hertha az osztályozót bukja majd el.

Arra, hogy ez a mérkőzéseken mennyire mutatkozik meg, elsőként a Werder Bremen elleni bajnokin kapjuk meg a választ. A meccs előtt jó hír lehet a berlinieknek a kiesés elleni harcban rivális Stuttgart pénteki döntetlenje. Ha a Hertha nyer, pontszámban beérheti riválisát.

Dárdai Pál elmondta, kiemelkedő módon támogatja munkáját a stábja, amelynek honfitársa, Bódog Tamás is a tagja. „Akár home office-ban is dolgozhatnék” – viccelődött Dárdai arra utalva, mennyire megbízik a munkatársaiban, akik szerinte az ő személyes jelenléte nélkül is jól végzik el a feladataikat.

A német labdarúgó Bundesliga utolsó helyén szerénykedő Hertha BSC a Werder Bremen elleni bajnokin teheti meg az első lépést Dárdai Pállal a bennmaradás érdekében. A mérkőzést megelőzően a magyar vezetőedző dicsérte stábjának összetartását–írja aKicker.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A HERTHA–BREMEN MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!