Bundesliga: Stieberrel kapott ki a HSV, kieső helyen a Stuttgart

2015.01.31. 17:35
A Mönchengladbach (feketében) kieső helyre taszította a Stuttgartot (Fotó: AFP)
Stieber Zoltán csereként szállt be a Hamburg csapatába a német labdarúgó Bundesliga 18. fordulójában, de ő sem tudott segíteni a vészes gólszegénységben szenvedő HSV-n, mely 2–0-ra kikapott az 1. FC Kölntől. Folytatja csatáját a dobogóért az egyaránt nyerő Mönchengladbach és Schalke, a Mainz egy ötössel küldte haza a Paderbornt, a Freiburg kitömte az Eintrachtot – pedig a frankfurtiak már az első percben vezettek.

Az őszi idényben mindössze kilencszer betaláló Hamburg gyorsan „tisztázta” szurkolóival, hogy a tavasszal sem kell gólözönre számítani. A Köln elleni meccsen Stieber Zoltán az 58. percben kapott lehetőséget (Nicolai Müller helyére állt be), de ez sem segített a HSV-n: a 62. és a 78. percben szerzett góljaival Marcel Risse padlóra küldte a hamburgiakat. Nagyon úgy fest, a HSV ebben a szezonban is a kiesés elleni haláltáncra kényszerül.

A Mainz remekül használta ki, hogy az újonc Paderborn elaludt mindkét félidő elején: Yunus Malli a 6. és a 46. percben is betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést. Malli még egy gólpasszt is kiosztott, a Mainz a 69. percre eldöntötte a mérkőzést és a hajrában még kétszer betalálva végül ötgólos győzelmet ünnepelhetett.

A nagyon veszélyes helyzetben levő VfB Stuttgart a dobogóra hajtó Mönchengladbachot fogadta, és a meccs után azzal a tudattal vonulhatott le, hogy egy cseppet sem lett fényesebb a szituáció. A 71. percben egy kontra végén Patrick Herrmann szerezte meg a mérkőzés egyetlen gólját, a harmadik helyen tartva ezzel a Gladbachot.

Gelsenkirchenben sokáig semmi nem történt (néhány sárga lapot leszámítva…), aztán Marco Höger gólt szerzett a nihilből: a 32. percben ballábas lövéssel betalált Ron-Robert Zieler kapujába. Az eredmény maradt is 1–0, a Schalke tapad a Gladbachra.

A legtöbb gól – Mainz mellett – Freiburgban esett, ahol a hazaiak elsöprő második félidővel torolták meg Marco Russ 1. percben esett gólját. A 62. és a 70. perc között háromszor is betalált a Freiburg, a mérkőzés hőse a mesterhármast elérő Nils Petersen volt.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Schalke 04–Hannover 1–0
(Höger 32.)
Hamburger SV–1. FC Köln 0–2 (Risse 62., 78.)
VfB Stuttgart–Mönchengladbach 0–1 (P. Herrmann 71.)
Freiburg–Eintracht Frankfurt 4–1 (Darida 62. – 11-esből, Petersen 64., 70., 88., ill. Russ 1.)
Mainz–Paderborn 5–0 (Malli 6., 46., De Blasis 69., Allagui 82., Geis 87. – 11-esből)