Bundesliga: cseréi szállították a győzelmet a Dortmundnak

2013.08.18. 19:28
Tömegjelenet: a Braunschweig nem bírt a Dortmunddal (fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) második fordulójában a Borussia Dortmund 2–1-re legyőzte hazai pályán az Eintracht Braunschweiget. A házigazdák góljait két cserejátékos szerezte: Jonas Hofmann és Marco Reus volt eredményes, a vendégek szépítő találatát Kevin Kratz jegyezte.

Az első negyedórában a BVB uralta a játékot, az újonc Eintracht Braunschweig alig-alig jött ki a saját térfeléről. A dortmundiak inkább távoli lövésekkel próbálkoztak a meccs elején, Henrih Mhitarjan és Pierre-Emerick Aubameyang kísérlete sem talált utat a vendégek kapujába.

A Braunschweig legveszélyesebb játékosa Simeon Jackson volt, akinek több jó megiramodása is volt, ám a remekül záró dortmundi védelemmel szemben tehetetlennek bizonyult. A 37. percben Nuri Sahin 28 méterről elvégzett szabadrúgása épphogy fölé ment, majd néhány perccel később egy jó bal oldali beadásra a 100. Bundesliga-meccsét játszó Robert Lewandowski érkezett, ám két védő szorításában nem tudott érvényesülni, így a szünetben 0–0 állt az eredményjelzőn.

A fordulás utáni percekben aktívabb volt a Braunschweig, ám nagyobb helyzetig nem jutott a vendégcsapat. A 75. percben csak sikerült feltörnie a vendégek védelmét a Dortmundnak: a cserekén beálló Jonas Hofmann kényszerítőzött Mats Hummelsszel, előbbihez került a labda, aki a jobb oldalról, hét méterről higgadtan gurított a hosszú sarokba – a kapufáról pedig a hálóba pattant a labda. (1–0)

Tíz minutummal később végleg eldöntötte a három pont sorsát a BVB: Hofmann tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, Ermin Bicakcic pedig buktatta, így büntetőt kapott a Dortmund. A labda mögé a csereként beálló Marco Reus állt oda, és higgadtan lőtt a bal alsóba a jobbra induló kapus mellett. (2–0)

A meccsnek még nem volt vége, szépítettek a vendégek: Mirko Boland jobb oldali szögletébe Lewandowski suta mozdulattal belecsúsztatott, majd Kevin Kratz is ugyanezt megtette, ezzel becsapta Roman Weidenfellert. (2–1)

Az egyenlítésre már nem futotta a Braunschweig erejéből, így a Dortmund 2–1-re legyőzte a Braunscwheiget – mely legalább első gólját megszerezte a 2013–2014-es szezonban –, ezzel vezeti a tabellát két fordulót követően. Jürgen Klopp 100. bajnoki győzelmét ünnepelhette a Bundesligában a BVB-vel, csak Ottmar Hitzfeld előzi meg (111).

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Eintracht Braunschweig 2–1 (Hofmann 75., Reus 85. – 11-esből, ill. Kratz 89.)