Vargát kiállították, a Fürth kikapott Düsseldorfban

2013.02.16. 17:28
A német labdarúgó Bundesliga 22. fordulójában győzött a Bayer Leverkusen, így a Dortmundot (ideiglenesen) megelőzve feljött a tabella második helyére. A sereghajtó Fürth Düsseldorfban kapott ki, Varga Józsefet pedig már a 38. percben, második sárga lappal kiállították. A Szalai Ádámmal felálló Mainz ikszelt a Schalkéval, a Hamburg Rafael van der Vaart hatalmas góljával legyőzte a Mönchengladbachot, míg a Freiburg remek mérkőzésen verte meg Brémában 3–2-re a Werdert.

Két taktikai szabálytalanság, két sárga lap – a Kicker szerint a második némileg szigorú –, így kiállítás: mindössze 38 percig tartott Varga József szereplése a Düsseldorf–Greuther Fürth német bajnokin. Varga Thomas Kleine, Milorad Pekovic, Sercan Sararer és Mergim Mavraj után az ötödik Fürth-játékos a 2012–2013-as szezonban, aki a kiállítás sorsára jutott. A magyar válogatott védekező középpályásnak automatikus eltiltása miatt a Bayer Leverkusen elleni mérkőzést kell kihagynia.

VARGA KIÁLLÍTÁSA

A Fürth sem a kiállítás előtt, sem azután nem járt közel a pontszerzéshez: a már a 3. percben tizenegyest hibázó Düsseldorf (Dani Schahin rontott) a 19. percben Axel Bellinghausen révén megszerezte a vezetést, majd simán meg is őrizte az előnyt a kapura veszélytelen zöld-fehérekkel szemben.

Bastos eddig remek igazolás, góljaival mentett pontot a Schalke
(Fotó: Reuters)
Bastos eddig remek igazolás, góljaival mentett pontot a Schalke (Fotó: Reuters)

A Szalai Ádámmal a kezdőben felálló Mainz igen szép góllal szerezte meg a vezetést a Schalke ellen: Nicolai Müller klasszis módjára robogott el három Schalke-védő között a jobb szélen, centerezését pedig Andreas Ivanschitz lőtte a hálóba. A szünet előtt Michel Bastos kiegyenlített (a téli szerzemény már két gólnál tart), majd a fordulást követően Julian Draxler révén a vezetést is megszerezhette volna a gelsenkircheni csapat, de a fiatal Schalke-játékos nagy helyzetben rontott. Megbánta, ugyanis a 63. percben Zdenek Pospech első szezonbeli (egyben Bundesliga-) góljával visszaszerezte a vezetést a Mainznak. A remek napot kifogó Bastos a hajrában egyenlített, így a Schalke egy pontot csak elvitt a Coface Arenából.

A hétközi Európa-liga-csalódást feledtetni kívánó Leverkusen az első félidő közepén egy szabadrúgás után törte fel az Augsburg védelmét: Gonzalo Castro ívelt középre, az emberét túlugró Stefan Kiessling pedig precíz fejessel megszerezte idénybeli 15. bajnoki gólját. A 75. percben jött a második: Kiessling okos visszagurítását Lars Bender lőtte be, eldöntve a mérkőzést. Sascha Mölders szépítése már túl későn jött, az Augsburg pont nélkül maradt.

MAINZ–SCHALKE 2–2

Brémában az első félidő végén történt gyors gólváltás: a veszélyesen játszó Freiburg Max Kruse góljával előnybe került a 36. percben, a Werder Nils Petersen révén három perccel később felelt. A második félidő elején Daniel Caligiuri kiharcolt és értékesített egy tizenegyest, de a vendégelőny most sem tartott ki, Petersen tíz percen belül egalizált. A roppant szórakoztató mérkőzésen a 70. perc már az ötödik gólt hozta, Christian Günter 2–3-ra alakította az állást. A kérdés az volt, a háromszor is megszerzett vezetés ér-e három pontot a Freiburgnak. A válasz: igen, a Freiburgnál pedig csupán a Bayern München és a Dortmund szerzett több pontot eddig idegenben a ligában!

A Hamburgban egyébként is igen nagy becsben tartott Rafael van der Vaart óriási bombagóllal növelte tovább az ázsióját: a holland légiós egy kontra után nem látta értelmét az akció továbbvitelének, inkább bevarrta huszonnyolcról a fölsőbe. A Lazio elleni El-csatától „kifacsart" Mönchengladbach nem tudott felelni, így a Hamburg – a Freiburghoz hasonlóan – Európa-ligát érő helyen állomásozik a 22. forduló után.

VAN DER VAART BOMBÁJA

NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Augsburg 2–1 (Kiessling 26., L. Bender 75., ill. Mölders 89.)
Fortuna Düsseldorf–Greuther Fürth 1–0 (Bellinghausen 18.)
Hamburg–Mönchengladbach 1–0 (Van der Vaart 24.)
Mainz–Schalke 2–2 (Ivanschitz 27., Pospech 63., ill. Bastos 41., 82.)
Werder Bremen–Freiburg 2–3 (Petersen 39., 64., ill. M. Kruse 36., Caligiuri 54. – 11-esből, Günter 71.)

1. Bayern München 22 18 3 1 57–7 +50 57
2. Bayer Leverkusen 22 12 5 5 43–30 +13 41
3. Borussia Dortmund 21 11 6 4 47–26 +21 39
4. Eintracht Frankfurt 21 11 4 6 38–31 +7 37
5. Freiburg 22 9 7 6 29–22 +7 34
6. Hamburg 22 10 4 8 27–27 0 34
7. Mainz 22 9 5 8 30–27 +3 32
8. Schalke 22 8 6 8 35–37 –2 30