A Bayern gólparádéval szilárdította meg a kispadot Klinsmann alatt

2009.04.11. 17:26
A Bundesliga 27. fordulójában magára talált a Bayern München, és gólparádét rendezve kiütötte a Frankfurtot, ezzel valószínűleg nyárig biztossá téve Jürgen Klinsmann vezetőedző állását. Hajnal Tamás bombagólt lőtt a Kölnt legyőző Dortmundban, míg a másik magyar légiós, Dárdai Pál vesztes csapat tagja volt – a Hertha pedig távolodik az aranyéremtől. A tabellát továbbra is a Wolfsburg vezeti.
Hajnal nagy góllal vette ki a részét a Dortmund sikeréből
Fotó: Imago (archív)

Nagy kő esett le a kirúgás szélén álló Jürgen Klinsmann szívéről a Frankfurt elleni bajnoki 3. percében, ugyanis Franck Ribéry már ekkor vezetéshez juttatta az elmúlt héten nagy vereségekbe (5–1, Wolfsburg és 4–0, Barcelona) beleszaladó Bayern Münchent.

Sőt nem is akármilyen gólt lőtt a francia középpályás, ugyanis két frankfurti védő megbolondítása után 22 méterről bombázott a tehetetlen Oka Nikolov kapujába. A bajorok már az első félidő vége előtt gondoskodtak arról, hogy Klinsmann alatt (ha átmenetileg is, de) megszilárduljon a kispad, ugyanis még két gólt szereztek a szünetig.

A második találat is szépségdíjas volt, Ribéry szépen ívelt be egy szabadrúgást a 16-oson belülre, az érkező Luca Toni pedig tíz méterről kapásból ballal a kapuba bombázott. A 36. percben még Lúcio is betalált, így el is dőlt a mérkőzés. Persze igaz, a Frankfurt ritka gyenge napot fogott ki, de ez nem csökkenti a Bayern érdemeit.

A második félidőre is jutott még bajor gól, kevéssel a szünet után Bastian Schweinsteiger is betalált, aki a Nikolovról kipattanó labdát pofozta közelről a kapuba. Ugyannakor hiába győzött, a címvédő nem tudott közelebb kerülni az éllovashoz, ugyanis a Wolfsburg nem tette meg azt a szívességet, hogy pontokat hullajtson el a kiesés elől menekülő Mönchengladbach otthonában.

A „farkasok” bízhattak abban, hogy a jelenlegi szezonban fantasztikusan teljesítő Dzeko, Grafite támadóduó valamelyik tagja eredményes lesz, és nem is kellett csalódniuk – a bosnyák csatár a 21. percben talált be.

A Magath-tizenegy azonban nem használta ki többi nagy helyzetét, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, ez megbosszulta magát: a 79. percben Dante egyenlített. A Wolfsburg azonban nem adta fel, és Sascha Riether révén megszerezte a győztes gólt – így a „farkasok” előnye továbbra is három pont a Bayern előtt.

A szintén a bajnoki címre hajtó, de utolsó két meccsét elveszítő Hertha a Hannover otthonába látogatott – Dárdai Pállal a kezdőcsapatban. A berliniek valószínűleg búcsút inthetnek a bajnoki címről szövögetett álmaiknak, ugyanis ezúttal is vereséget szenvedtek (Hanke és Bruggink góljára nem volt válaszuk). Dárdait a 65. percben cserélte le edzője, a magyar légiós begyűjtött egy sárga lapot a mérkőzésen.

Dárdain kívül még egy magyar játékos jutott szóhoz a szombati játéknapon, Hajnal Tamás a dortmundi kezdőcsapatban kapott helyet a Köln ellen. A Signal Iduna Park 80 000 nézője (a BVB hazai meccseit egyébként több mint egymillió néző látta a helyszínen ebben a szezonban) azonban hirtelen elcsendesedett a 10. percben, amikor a „kecskések” Nemanja Vucsicsevics révén megszerezték a vezetést.

A meccs első felét átszundikáló BVB még a szünet előtt egyenlített, Neven Subotics fejjel vette be Faryd Mondragon kapuját. De ez semmi volt ahhoz képest, amit a vendégek kapusa a 49. percben átélt, ekkor ugyanis Hajnal 25 méterről, kapásból hatalmas gólt zúdított a hálóba. A hajrában még egy öngól is született, és ez biztossá tette a dortmundi győzelmet. Sikerével a Borussia a táblázat nyolcadik helyén áll, és továbbra is harcol az Európai Ligát érő helyekért.

Hajnal Tamás gólját ide kattintva megtekintheti!

BUNDESLIGA

27. FORDULÓ
Bayern München–Frankfurt 4–0 (Ribéry 3., Toni 17., Lucio 36., Schweinsteiger 48.)
Dortmund–Köln 3–1 (Subotics 29., Hajnal 49., Geromel 81. – öngól, ill. Vucsicsevics 10.)
Cottbus–Bielefeld 2–1 (Rangelov 43., Angelov 59., ill. Munteanu 48.)
Hannover–Hertha 2–0 (Hanke 29., Bruggink 62.)
Hoffenheim–Bochum 0–3 (Sestak 42., 55., 69.)
Mönchengladbach–Wolfsburg 1–2 (Dante 79., ill. Dzeko 21., Riether 85.)
Schalke–Karlsruhe 2–0 (Kuranyi 24., Farfan 80.)