75 perc emberelőny sem volt elég a Bayernnek a Werder otthonában

2009.03.01. 18:58
A Bundesliga 22. fordulójának vasárnapi játéknapján a 75 percig emberelőnyben futballozó Bayern München csak gól nélküli döntetlenre volt képes a Werder Bremen otthonában. A Hamburg nem állt a tabella élére, mert meglepetésre kikapott a Wolfsburgtól – a „farkasok” ezzel csatlakoztak a közvetlen élmezőnyhöz.
Hiába a kiállítás, ez sem volt elég
Fotó: Reuters

Noha a Hertha és a Hoffenheim is már szombaton pályára lépett, az igazi rangadók vasárnapra maradtak a német bajnokság 22. fordulójából: a bajnoki címvédő Bayern München a nagy rivális Werder Bremen otthonában próbált közelebb kerülni az élen állókhoz, a Hamburg pedig egy esetleges Wolfsburg elleni győzelemmel ismét a tabella élére ugrott volna.

A Weserstadionban két olyan csapat találkozott egymással, amely egyaránt nagyon gyengén muzsikál eddig 2009-ben (legalábbis ami a Bundesligát illeti) – a bajorok négy bajnokijukból csak egyszer győztek, háromszor kikaptak, míg a brémaiak mérlege még siralmasabb: négy meccsből mindössze egyetlen árva pont.

Jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét oldalon feljegyezhettünk kisebb-nagyobb lehetőségeket, de mégsem a kimaradt helyzetek, hanem Naldo kiállítása volt az első negyedóra legfontosabb eseménye. A Werder brazil védője a gólhelyzetben kapura törő Bastian Schweinsteigert állította meg szabálytalanul, jogos volt a piros lap.

A Brement a várakozásokkal ellentétben nem törte meg a kiállítás, sőt tíz emberrel talán jobban is játszott, mint tette azt teljes létszámban. A Bayern Tim Borowski révén két nagyobb helyzetet tudott kialakítani az első félidőben, de összességében teljesen nyílt volt a mérkőzés.

A folytatásban a bajorok irányították a meccset, ám támadásaik túlságosan statikusak voltak, hiányzott belőlük a meglepetés ereje, ráadásul a legnagyobb ziccer a hazaiak előtt adódott: a 73. percben Claudio Pizarro nyolc méterről a kapufa mellé bombázott.

Nagy helyzetet a hajrában sem tudott kialakítani a bajnoki címvédő, így tovább tart a gyenge Bundesliga-szereplése – az egy pontnak a házigazda brémaiak sokkal jobban örülhetnek.

Bár a Wolfsburg nem tartozik a klasszikus német nagycsapatok közé, nem szabad elfelejteni, hogy Felix Magath együttesének még a bajnoki címre is esélye volt a forduló előtt – így izgalmasnak ígérkezett a „farkasok” hamburgi vendégjátéka.

A Nordbank Arena 56 000 nézője azonban feltehetően nem számított arra, hogy az első félidőben a VfL dominál majd – pedig a stabilan védekező és jól kontrázó vendégek Grafite két góljának köszönhetően 2–0-s előnnyel vonulhattak szünetre.

A hazai szurkolók a második játékrész elején sem lehettek elégedettek, hiszen a HSV próbálkozott ugyan, de nem tudott túljárni a jól záró Wolfsburg-védelem eszén. Egészen a 72. percig, amikor José Paolo Guerrero szépítő találata ismét nyílttá tette a mérkőzést.

A kikötővárosiak öröme nem tartott sokáig, ugyanis négy perccel később Edin Dzeko is eredményes volt, és ez azt jelentette, hogy a Hamburg nem tudott ismét élre állni a bajnokságban – a Wolfsburg pedig jelezte, hogy komolyan kell számolni vele a bajnoki címért folyó harcban.

BUNDESLIGA

22. FORDULÓ
Hamburg–Wolfsburg 1–3 (Guerrero 72., ill. Grafite 12. – 11-esből, 24., Dzeko 72.)
Werder Bremen–Bayern München 0–0
Karlsruhe–VfB Stuttgart 0–2 (Elson 50., Khedira 88.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Bochum–Cottbus 3–2 (Epallé 12., Fuchs 54., Pfertzel 80. – 11-esből, ill. Iliev 2., Jula 50.)
Dortmund–Hoffenheim 0–0
Frankfurt–Schalke 1–2 (Fink 81., ill. Rafinha 39., Westermann 83.)
Hannover–Leverkusen 1–0 (Bruggink 33.)
Hertha BSC–Mönchengladbach 2–1 (Voronin 28., Dárdai 44., ill. Bradley 69. – 11-esből)
Köln–Bielefeld 1–1 (Petit 15., ill. Katongo 43.)