Nem bírt egymással a Bayern és a Werder, felzárkózott a Schalke

2008.02.10. 19:34
Döntetlent hozott a német labdarúgó Bundesliga 19. fordulójának rangadója Münchenben, ahol 1-1-gyel ért véget az éllovas Bayern és a második helyen álló Werder Bremen mérkőzése. A másik vasárnap délutáni összecsapáson a Schalke 04 Dortmundban 3-2-re legyőzte a helyi Borussia együttesét, Hajnal Tamás jövőbeli csapatát.
Tim Wiese kivédi Luca Toni 11-esét a 29. percben
REUTERS/Kai Pfaffenbach

LABDARÚGÁS, NÉMET ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA I)

A 19. FORDULÓ VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEIN:
  • Bayern München–Werder Bremen 1-1 (Zé Roberto 32., ill. Diego 6.)
  • Borussia Dortmund–Schalke 04 2-3 (Federico 21., Petric 50., ill. Asamoah 19., Amedick 30. – öngól, Ernst 82.)
Nagy iramú, vérbeli rangadót játszott egymással a Franck Riberyt nélkülöző Bayern München és a Werder Bremen, és bár a meccs hajrájában nagy fölényben játszott a 20-szoros bajnok bajor együttes, nem sikerült megszereznie a győztes találatot.

A Werder alaposan feladta a leckét a hazaiaknak, miután a brazil Diego a 6. percben gyönyörűen lépett ki két védő között a 16-os bel oldalán, majd éles szögből Oliver Kahn mellett a hosszú sarokba pöckölte a labdát (0-1).

A 29. percben büntetőhöz jutott a Bayern. Ekkor Luca Toni vette át Marc van Bommel ívelését a 16-os jobb oldali csücske előtt, majd Tim Wiese kapus belépője nyomán nagyot esett.

A jogosan megítélt 11-est maga a sértett lőtte, Toni labdáját azonban Wiese – aki egy sárga lappal megúszta a büntetőt megelőző helyzetet – kivédte.

Három perccel később már Wiese sem segíthetett: Toni perdített szépen Zé Roberto elé, és a brazil néhány lépés után a bal sarokba rúgta a labdát (1-1).

A második játékrészben a Bayern megpróbált minél nagyobb nyomást gyakorolni a zöldmezesek kapujára, de a Bremen középpályája a félidő első feklében még kiválóan szűrte meg a támadási kezdeményezéseket.

A 76. percben a Werder kapujába került a labda Toni lábáról, de az asszisztens Zé Roberto átadásának pillanatában lesen látta az olaszt, így a játékvezető nem adta meg a gólt.

A hátralévő időben egyre inkább kidomborodott a Bayern fölénye, de a mérkőzést eldöntő gólt nem sikerült megszereznie Ottmar Hitzfeld vezetőedző csapatának.

A döntetlennel a vendég együttes elégedettebb lehet. A távolság a két együttes között nem változott a tabellán: a müncheniek továbbra is három pont előnnyel vezetnek.

Dortmundban a Schalke diktálta a mérkőzés tempóját. Gerald Asamoah szerezte meg a vezetést a vendégeknek a 19. percben, de két perccel később az olasz Giovanni Federico egyenlített (1-1).

A 30. percben szerencsétlen találattal került újra hátrányba az észak-rajna-vesztfáliai együttes, amikor Martin Amedick egy méterrel a gólvonal előtt olyan szerencsétlenül próbálta elrúgni az Ivan Rakitic által, szabadrúgásból középre lőtt labdát, hogy az a saját kapujában kötött ki (1-2).

A szünet utáni 5. percben a dortmundi horvát légióskülönítmény egy másik oszlopos tagja, Mladen Petric javította honfitársa hibáját, amikor a svájci Alexander Frei balról érkező beadását a hálóba bólintotta (2-2).

A 76. percben nagyon nehéz helyzetbe kerültek a fekete-sárgák: Dede kíméletlenül szabálytalankodott Rakiticcsal szemben a mezőnyben, Peter Gagelmann játékvezető pedig azonnal kiállította a brazilt.

A Schalke a 80 706 néző túlnyomó részének bánatára ki is használta a létszámfölényt. A 82. percben Rafinha játszotta meg Asamoah-t, aki sarokkal átvette a labdát, majd finoman visszapasszolta Fabian Ernstnek, a középpályás pedig ballal azonnal a hálóba lőtt (2-3).

A 88. percben volt még veszélyes szabadrúgása Freinek, de Manuel Neuner kapus védett, így a Dortmund harmadik hazai vereségét szenvedte el ebben a szezonban.