A bajnokcsapat megleckéztette a trónkövetelőt Németországban

2007.11.10. 18:16
Elszenvedte első vereségét a Bayern München csapata a német elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). A 13. forduló rangadóján a Stuttgart hazai pályán 3-0-s félidő után 3-1-re verte a listavezető müncheni csapatot.

Elszenvedte első vereségét a Bayern München csapata a német elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga). A 13. forduló rangadóján hazai pályán a Stuttgart 3-0-s félidő után 3-1-re verte a listavezető müncheni csapatot. A Hamburg a Schalke vendégeként játszott 1-1-es döntetlent, így Bayern maradt a tabella élén.

Az új szezonban kritikán aluli, de legalább is bajnokhoz méltatlan teljesítménnyel rukkolt elő a VfB Stuttgart - idáig. a svábok ezúttal a bajnokság elsőszámú esélyesét, a Bayern Münchent fogadta, és helyenként tetszetős játékkal magabiztosan 3-1-re verte.

A gólgyártást Mario Gomez kezdte a találkozó 10. percében. A csatár egy bal oldali beadás után juttatta a labdát félig fejjel, félig testtel Oliver Kahn kapujába.

A 30. percben pedig már kettő volt a regnáló bajnok előnye. Yildiray Bastürk 22 méterről hatalmas gólt ragasztott a vendégek kapujába, igaz a találatban kissé benne volt a gólvonalon "leragadó" Kahn is.

A 42. percben pedig végleg eldőlt a három pont sorsa, amikor Gomez közelről megszerezte saját maga második, míg csapata harmadik találatát.

A 86. percben Luca Toni révén ugyan szépített az ekkor már Lúcio kiállítása miatt emberhátrányban futballozó Bayern, ám az egyenlítésre már esélye sem volt. A müncheni csapat elszenvedte első vereségét a német bajnokság 2007-2008-as szezonjában.

A Hajnal Tamással felálló Karlsruhe súlyos, 4-0-s vereséget szenvedett a Werder Bremen otthonában.

BUNDESLIGA

• 13. FORDULÓ:
  • Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 1-1 (Kringe 80. ill. Amanatidisz 54.)
  • Hansa Rostock-Energie Cottbus 3-2 (Kern 18., 59., 73. ill. Silva 58., Skela 90.)
  • Hertha BSC-Hannover 1-0 (Lima 81.)
  • Schalke-Hamburger SV 1-1 (Krstajic 12. ill. Olic 35.)
  • VfB Stuttgart-Bayern München 3-1 (Gomez 10., Bastürk 30., Gomez 42. ill. Toni 86.)
  • Werder Bremen-Karlsruhe 4-0 (Diego 25., 45. ill. Almeida 66., Naldo 76.)