Huszti Szabolcs tizenegyesből lőtt gólt a Borussia Dortmund ellen

2007.02.24. 17:51
Mindhárom magyar játékos csapata nyert a Bundesliga 23. fordulójának szombati játéknapján. Huszti Szabolcs 73 percet játszott, és tizenegyesből gólt lőtt a Dortmundnak. Szélesi Zoltán végig a pályán volt a Cottbusban, Szabics Imre pedig 13 percet kapott csereként a Mainzban.
A mainzi Zidan duplázott a Nürnberg ellen

Huszti Szabolcs ezúttal is a kezdőcsapatban kapott szerepet, a Hannover a Dortmundot fogadta hazai pályán.

Kevés helyzetet hozó első félidő után az 56. percben büntetőt harcolt ki a Hannover: Valdez húzta vissza a mezénél Hashemiant, Fandel büntetőt ítélt. A labda mögé Huszti állt, és a magyar középpályás a jobb sarokba lőtte a labdát.

Három perc múlva megfogyatkozott a Dortmund, a már sárga lappal rendelkező Valdez sípszó után elrúgta a labdát, így a kiállítás sorsára jutott.

A Borussia ezzel végképp elvesztette minden reményét, a Hannover pedig örömfocit rendezett: a 69. percben Tarnat beadását Stajner bólintotta a hálóba.

Az utolsó negyedórában a csereként beállt Bruggink villogott, a korábban oly sok kritikát kapó holland rövid időn belül kétszer is mattolta Weidenfellert.

A végére kiengedett a Hannover, Smolarek és Kringe révén szépített az eredményen a vendégcsapat. Husztit a 73. percben cserélte le Dieter Hecking.

Szélesi Zoltán is kezdő volt a Cottbusban, az Energie a Bielefeldet fogadta. Frank Geideck legénysége ugyan Gabriel gólja révén hamar megszerezte a vezetést, de a második félidőben Kukielka és Radu révén fordított Petrik Sander csapata.

Szabics Imre a kispadon kezdte a Mainz Nürnberg elleni meccsét: a 20. percben szerzett vezetést a hazai csapat, miután Schäfer egy védése után Zidan szemfüles volt és a hálóba vágta a labdát. Hét perccel később újra az egyiptomi villant, ekkor a jobb sarokba lőtt. A 64. percben Szaenko csak szépíteni tudott. Szabics a 77. percben váltotta Zidant.

Huub Stevens érkezése óta feljavult a Hamburg, és ezt a Frankfurt ellen is bizonyította: Van der Vaart a hetedik percben 22 méterről csavart szabadrúgásból a kapuba. A második félidőben Takahara ugyan egyenlített, de a hajrában Trochowski és Olic révén az északiak a saját javukra fordították a meccset.

Hazai pályán nyert a Bayern München. A 26. percben Podolski tizenegyesből szerzett vezetést. Az 55. percben Van Bommel növelte az előnyt, a Wolfsburg csak szépíteni tudott Makiadi révén.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

23. FORDULÓ
Hannover-Dortmund 4-2 (Huszti 56.-11-es, Stajner 69., Bruggink 76., 78. ill. Smolarek 87., Kringe 90+1.)
Mainz-Nürnberg 2-1 (Zidan 20., 27. ill. Szaenko 64.)
Cottbus-Bielefeld 2-1 (Kukielka 62., Radu 66. ill. Gabriel 15.)
Hamburg-Frankfurt 3-1 (Van der Vaart 7., Trochowski 77., Olic 90+3. ill. Takahara 59.)
Bayern München-Wolfsburg 2-1 (Podolski 26.-11-es, Van Bommel 55. ill. Makiadi 79.)
Bochum-Aachen 2-2 (Gekasz 25., Epalle 53. ill. Ibisevics 35., Matthias Lehmann 59.)