Thomas Doll is távozott posztjáról

2007.02.01. 10:46
Amit már régóta rebesgettek, mostanra valósággá vált: Thomas Dollt menesztette a Hamburger SV labdarúgócsapatának vezetősége. Az északnémet csapat két döntetlennel kezdte a tavaszt, és az utolsó helyre csúszott vissza a Bundesligában.
Bastian Reinhardt és Frank Rost arca mindent elárul a Hamburg jelenlegi helyzetéről
Reuters
Reuters

Az edzőváltások napjait éljük a Bundesligában: szerdán menesztették Felix Magathot a Bayern Münchentől, valamint lemondott Jupp Heynckes, a Borussia Mönchengladbach vezetőedzője.

Thomas Doll (jobbra) Petrik Sanderrel, a Cottbus vezetőedzőjével
Reuters
Most követte őket a Hamburg mestere, Thomas Doll is, akinek csapata minősíthetetlenül gyenge szereplése lett a veszte.

Pedig tegnap jól indult a Hamburg számára a Cottbus elleni meccs: Jarolimot buktatta Mitreszki, és Sorin már a negyedik percben megszerezte a vezetést. Négy perc múlva azonban egy hatalmas védelmi hibából Radu egyenlített, és 1-1 maradt a végeredmény.

A HSV az előző héten megnyert meccset engedett ki a kezéből Bielefeldben: Borges a 89. percben fejelte a hazaiak egyenlítő gólját.

Ez az újabb döntetlen, valamint a Mainz újabb győzelme (Szabicsék ezúttal a Dortmundot győzték le) azt jelenti, hogy a Hamburg visszacsúszott a tabella utolsó helyére.

A találkozó után összeült a válságstáb, de este 11 óra után még semmi nem volt biztos
„Most nem akarok nyilatkozni, holnap kiderül minden” – mondta Doll.

„Nagyon sajnáljuk, hogy meg kellett hoznunk ezt a döntést” – mondta Bernd Hoffmann elnök. – „De a gyenge eredmények miatt lépnünk kellett.”

A vezetők ígérik, a Hertha elleni szombati bajnokiig megnevezik az együttes új edzőjét.