Németország: Van der Vaart parádézott, ismét nyert a Hamburg

2005.10.02. 19:39
Egyetlen ponta megközelítette a címvédő Bayern Münchent a Hamburger SV, miután három gólt lőtt a Kaiserslautern otthonában, így magabiztosan győzött a német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga I) 8. fordulójában. A találkozón a holland válogatott Rafael van der Vaart két gólt szerzett, és ő adta a gólpasszt a második találat előtt. A másik vasárnapi mérkőzésen a Dortmund és a Stuttgart gól nélküli döntetlent játszott egymással ha Westfalen-stadionban.
Thomas Doll vezetőedző (jobbra) szemmel láthatóan elégedett volt Rafael van der Vaart (középen) teljesítményével
Reuters
Reuters

Megszerezte hatodik győzelmét a Hamburg együttese a 8. forduló vasárnapi mérkőzésén, 34 775 néző előtt a kaiserslauterni Fritz Walter-stadionban. Thomas Doll vezetőedző együttese ezzel a három ponttal egy pontra megközelítette az éllovas Bayern Münchent, és továbbra is őrzi veretlenségét.

A vezetést a holland Rafael van der Vaart szerezte meg egy okos lövéssel a kikötővárosiaknak a 36. percben, majd a szünet után, az 50. percben a bosnyák Szergej Barbarezt ugratta ki nagyszerűen, aki azonnal a hálóba lőtt (0-2). A 82. percben az Ajaxtól igazolt, alig 22 éves holland föltette a koronát a mai teljesítményére: távolról bődületesen nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (0-3).

A Hamburg hat győzelem mellett eddig két döntetlent ért el, és a Schalkéval egyetemben még veretlen a 2005-2006-os szezonban.

A középmezőnyben rangadónak számított a Dortmund és a Stuttgart összecsapása, amelyen Jon Dahl Tomasson kiállítása volt a legnagyobb attrakció (80.), gólt egyik csapatnak sem sikerült szereznie. A Dortmund a kilencedik, a Stuttgart a 10. helyen áll a tabellán.