Ligue 1: párizsi mágia – mészárlás lett a rangadóból

2017.09.30. 18:52
Újra örülhetett a Cavani, Mbappé, Neymar fémjelezte PSG (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. körében a Paris Saint-Germain otthon 6–2-re kiütötte a forduló előtt harmadik helyen álló Bordeaux-t. A párizsiaknál Neymar szabadrúgásból és büntetőből is betalált, mellette Edinson Cavani, Kylian Mbappé, Thomas Meunier és Julian Draxler ugyancsak gólt szerzett.

A párizsiak ezzel a szezonbeli 11. mérkőzésükből a tizediket nyerték meg, csupán a Montpellier elleni 0–0 rontja az összképet.

A Bayern Münchent is könnyedén elintéző PSG rögvest a meccs elején előnybe került – Neymar 28 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki –, majd egy szépségdíjas Mbappé, Neymar, Cavani összjáték végén utóbbi növelte kettőre a különbséget (2–0).

A 21. percben egy bal oldali beadás után Meunier talált a bal felső sarokba, majd életjelet adott magáról a Videoton ellen az El-ből kizúgó Bordeaux is: Sankharé szépített (3–1).

A 40. percben a brazil sztár büntetőből is bevette a kaput – ezúttal balhénak nyoma sem volt közte és Cavani között –, ezzel Nene (2012) óta az első párizsi lett, aki egy találkozón szabadrúgásból és tizenegyesből is gólt szerzett (4–1).

A szünetre pedig négygólos vezetéssel vonulhatott a házigazda: Draxler szerzett labdát a saját térfelén, kissé pontatlanul játszott Mbappéhoz, aki visszaívelt hozzá, ő meg kapásból a hosszúba ágyúzott (5–1).

Ez volt az első alkalom, hogy a PSG a Ligue 1-ben egy félidő alatt öt gólt szerzett!

A fordulást követően a fiatal francia kiválóság is megszerezte a maga gólját, Draxler előkészítése után helyezett a jobb alsó sarokba, ezzel a rangadón végül fél tucat találatig jutott a PSG, míg a vendégek részéről Malcom a végén még büntetőből szépített (6–2).