Vb 2018: szép gólok és döntetlen az argentin–brazilon

2015.11.14. 07:42
Egy kemény légi párbaj az argentin–brazil meccsen (Fotó: Reuters)
A dél-amerikai labdarúgó világbajnoki selejtezők harmadik fordulójában az egy nappal későbbre halasztott Argentína–Brazília mérkőzésen 1–1-es döntetlen született. Szintén Dél-Amerikában Peru 1–0-ra legyőzte Paraguayt, míg a CONCACAF-zónában hat meccset játszottak.

Lionel Messi nélkül, de így sem hétköznapi támadóhármassal állt fel Argentína, és éppen ez a támadótrió hozta össze a vezető gólt a hazaiaknak. Ángel Di María szép csel után gyönyörűen indította Gonzalo Higuaínt, aki a jobb oldalról középre lőtte a labdát, Ezequiel Lavezzi pedig mindenkit megelőzve a kapuba talált (1–0).

A brazilok az 58. percben egyenlítettek: a csereként beálló Douglas Costa, a Bayern München támadója a lécre fejelte a labdát, a kipattanót Lucas Lima bevágta, és mivel több gólt már nem született a meccsen, ezzel kialakította az 1–1-es végeredményt. A találkozó végén David Luiz két perc alatt két sárga lapot kapott, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

A dél-amerikai zónából még egy olyan válogatott sem jutott ki világbajnokságra, amely az első három selejtezőmérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni, márpedig Argentína három forduló után két döntetlennel és egy vereséggel áll – az utolsó előtti helyen. Kedden Kolumbiában sem lesz könnyebb feladata.

A Dél-Amerikában zajló másik selejtezőmérkőzésen Peru Jefferson Farfán góljával legyőzte Paraguayt.

A CONCACAF-ZÓNÁBAN hat meccset rendeztek, az USA és Mexikó is simán nyert. Kanada Manjrekar Jamesszel, a DVTK középpályásával a kispadon győzött Honduras ellen.

VB 2018
DÉL-AMERIKAI SELEJTEZŐZÓNA, 3. FORDULÓ

ARGENTÍNA–BRAZÍLIA 1–1 (1–0)
Buenos Aires. V:
Arias (paraguayi)
ARGENTÍNA: Romero – Roncaglia, Otamendi, Funes Mori, Rojo – Biglia, Mascherano, Banega (Lamela, 81.) – Di María, Higuaín (Dybala, 81.), Lavezzi (Gaitán, 70.). Szövetségi kapitány: Gerardo Martino
BRAZÍLIA: Alisson – Dani Alves, Joao Miranda, David Luiz, Filipe Luis – Luiz Gustavo, Elias – Willian (Gil, 90.), Lucas Lima (Renato Augusto, 63.), Neymar – Ricardo Oliveira (Douglas Costa, 57.). Szövetségi kapitány: Dunga
Gólszerző: Lavezzi (34.), ill. Lucas Lima (58.)

10. Venezuela 3 3 3–8 0

Az első négy helyezett kijut a világbajnokságra, az ötödik interkontinentális pótselejtezőt vív.