Vb 2018: Krishna büntetett; a címvédő 0–2-ről mentett pontot

2016.06.01. 20:44
A címvédő Tahiti kétgólos hátrányból mentett pontot a házigazda Pápua Új-Guinea ellen a labdarúgó Óceániai Nemzetek Kupája szerdai játéknapján. A torna a 2018-as világbajnokság selejtezője egyben.

A házigazda Raymond Gunemba első félidő hajrájában és második félidő derekán szerzett góljával lépett el 2–0-ra, de az első fordulóban három találatig jutó Teaonui Tehau, Alvin Tehau duó ezúttal is a tahiti csapat segítségére sietett (2–2). Szamoát Új-Kaledónia is alaposan elpáholta, a 7–0-s sikerrel pedig élre is állt a csoportban.

A másik csoportban még kedden Fiji Roy Krishna 85. percben szerzett büntetőjével győzött a Salamon-szigetek ellen (0–1), Új-Zéland pedig egy félidő alatt lerendezte Vanuatut (5–0).
(2–2). Szamoát Új-Kaledónia is alaposan elpáholta, a 7–0-s sikerrel pedig élre is állt a csoportban.

A 10. ÓNK-n nyolc válogatott vesz részt, közülük az első hat helyezett marad versenyben a térség fél vb-kvótájáért.

VB 2018, SELEJTEZŐ, ÓCEÁNIA
A-CSOPORT
2. FORDULÓ
Pápua Új-Guinea–Tahiti 2–2
(Gunemba 45+1., 64., ill. A. Tehau 66., T. Tehau 76.)
Új-Kaledónia–Szamoa 7–0 (Kayara 18., 30., Nemia 28., Zéoula 38. – 11-esből, Wadriako 53., Cexome 79., Dahite 89. – 11-esből)
3. FORDULÓ
Június 5.: Szamoa–Pápua Új-Guinea
Június 5.: Tahiti–Új-Kaledónia
Az állás: 1. Új-Kaledónia 4 pont (8–1), 2. Tahiti 4 (6–2), 3. Pápua Új-Guinea 2 (3–3), Szamoa 0 (0–11)

B-CSOPORT
2. FORDULÓ
Vanuatu–Új-Zéland 0–5
(Wood 5., 6., McGlinchey 10., Fallon 19., Barbarouses 45.)
Salamon-szigetek–Fidzsi-szigetek 0–1 (Krishna 85. – 11-esből)
3. FORDULÓ
Június 4.: Fidzsi-szigetek–Vanuatu
Június 4.: Új-Zéland–Salamon-szigetek
Az állás: 1. Új-Zéland 6 (8–1), 2. Salamon-szigetek 3 (1–1), 3. Fiji 3 (2–3), 4. Vanuatu 0 (0–6)