Vb 2018: a Copa-győztes Chile hármat kapott; sima brazil siker

2015.11.18. 07:11
Douglas Costát (7) ünneplik a társak, könnyedén nyertek a brazilok (Fotó: AFP)
A világbajnoki selejtezősorozat dél-amerikai zónájának negyedik fordulójában a Copa América-győztes Chile háromgólos vereséget szenvedett Uruguayban, míg Brazília hazai pályán 3–0-ra nyert Peru ellen. A paraguayiak hátrányból felállva múlták felül a bolíviaiakat.

Az idei Copa Américát megnyerő chilei válogatott elszenvedte első vereségét a selejtezők során, 3–0-ra kikapott a négy évvel ezelőtti győztes uruguayi nemzeti csapattól. A házigazdák az Atlético Madridot erősítő Diego Godín révén szerezték meg a vezetést, aki középhátvéd létére négy fordulót követően már három gólnál jár.

AZ ARGENTINOK NYERTEK KOLUMBIÁBAN

Argentína a selejtezősorozat során eddig egy meccset sem nyert, ezúttal azonban a James Rodríguezzel felálló Kolumbia ellen sikerült. A 20. percben egy kontra végén Ezequiel Lavezzi passza érdekesen tartott középre, Jeison Murillót meglepte, nem találta el a labdát, Lucas Biglia azonban igen, David Ospina mellett a kapuba lőtt (0–1).

A Jackson Martínez és Radamel Falcao nélküli Kolumbia nem tudott egyenlíteni, James Rodríguez sem szerzett gólt, ám mivel végigjátszotta a találkozót, minden bizonnyal bevethető lesz a Real Madridban a Barcelona elleni szombati el Clásicón.

A második félidő közepén négy perc leforgása alatt Álvaro Pereira és Martín Cáceres is betalált, magabiztossá téve ezzel a tabella második helyére fellépő Uruguay sikerét.

A brazilok hozták a kötelezőt, hazai közönség előtt 3–0-ra megverték Perut. A selecaóban az utóbbi napokban több fogorvosi kezelésen áteső Neymar is pályára lépett, de a különbséget nem ő, hanem Douglas Costa jelentette. A Bayern München villámléptű szélsője az első játékrész közepén Willian beadása után juttatta a labdát a kapuba, majd ördöngös cselsorozattal előkészítette Renato Augusto találatát. A végeredményt Filipe Luís állította be, aki Douglas Costa lövését követően a kapusról kipattanó labdát helyezte a hálóba.

Az első meccsét még elveszítő Brazília a legutóbbi három fordulóban hét pontot szerzett, és már a harmadik helyen áll.

A mérkőzést tíz emberrel befejező paraguayiak és a bolíviaiak küzdelmében a második félidő közepén hat perc leforgása alatt született a három találat, a győztes gólt a Borussia Dortmund korábbi csatára, Lucas Barrios jegyezte.

Márciusban többek között Brazília–Uruguay és Chile–Argentína meccsekkel folytatódik a selejtezősorozat – utóbbi összecsapás az idei Copa América-döntő visszavágójának is beillik.