UEFA Futsal Cup: óriási siker – final fourban a Rába ETO!

2017.11.25. 19:54
Az ETO FC Győr játékosai világraszóló sikert értek el (Fotó: Facebook/ETO Futsal Club)
A Rába ETO hazai közönség előtt 6–4-re legyőzte az olasz Luparensét az UEFA Futsal Cup elitkörének harmadik fordulójában, ezzel története során először bejutott a sportág Bajnokok Ligájának beillő sorozatának négyes döntőjébe!

Az ukrán MFC Herszon nagy szívességet tett azzal az ETO-nak, hogy 3–1-es hátrányból felállva 7–3-ra megverte a fehérorosz FK Sztalica Minszket a csoport első szombati mérkőzésén, így ugyanis a győrieknek nem maradt más feladatuk, mint legyőzni az első két meccsét megnyerő Luparensét. Azt a Luparensét, amelytől a selejtezősorozat korábbi szakaszában 5–0-ra kikaptak Padovában.

Az olaszok ezúttal háromszor is megszerezték a vezetést, ám a győriek mindannyiszor válaszoltak, így az utolsó négy percnek 3–3-as állásról vágtak neki a felek. Az idő ekkor még a győrieket sürgette, akik Fábio Aguiar második góljával 36:09-nél fordítottak, és továbbjutásra álltak! A Luparense átállt vészkapusos játékra, amit Fábio az első adandó alkalommal kihasznált, 5–3 az ETO-nak!

Kevesebb mint másfél perccel a vége előtt – ismerjük el – parádés akció végén Betao szépített (5–4), majd a vendégek ígéretes kontratámadást vezethettek, miután az egyik ETO-játékos lent maradt a földön az ellenfél kapujánál. De az olaszok eladták a labdát, amelyet a triplázó Fábio azonnal visszajuttatott a kapujukba (6–4)!

A győzelem azt jelentette, hogy az egymás elleni kedvező eredménynek köszönhetően a győriek végeztek a négyes élén!

A Rába ETO sikere történelmi, hiszen fennállása során először jutott be a sportág Bajnokok Ligájának beillő sorozatának négyes döntőjébe, amelyben a portugál Sporting CP és a spanyol FC Barcelona is biztosította helyét. Vasárnap a D-csoportból még a Movistar Inter vagy Dróth Zoltán csapata, a Kajrat Almati jut tovább.

A final fourra 2018. április 19–22. között kerül sor, a helyszínt a résztvevő csapatok ismeretében később jelöli ki az UEFA.

UEFA FUTSAL CUP, ELITKÖR
C-CSOPORT (GYŐR), 2. FORDULÓ
LUPARENSE (olasz)–RÁBA ETO FC 4–6 (3–2)
Győr, 800
néző. V: Bogdan Sorescu (román), Juan Gallardo (spanyol)
LUPARENSE: Miarelli – Jefferson, Honorio, De Souza, Taborda. Cs: Betao, Revert, Mello Rossi. Vezetőedző: Marin Ortega
RÁBA ETO: Alasztics – Sáhó, Fábio, Constantino, Juanra. Cs: Gerard, Dávid, Bognár, Klacsák, Vass. Vezetőedző: Javi Rodriguez
Gólszerző: Juanra (öngól, 1–0) az 5., Álex (1–1) a 8., Jefferson (2–1) a 8., Álex (2–2) a 11., Taborda (3–2) a 19., Fábio (3–3) a 22., Juanra (3–4) a 37., Fábio (3–5) a 38., Betao (4–5) a 39., Fábio (4–6) a 40. percben