nemzetisport.hu 2019.06.18 09:11 Frissítve: 2019.06.18 10:24

U21-es Eb: brutális lábtörést szenvedett az RB Leipzig új játékosa – videó

Mint beszámoltunk róla, Ausztria 2–0-ra nyert Szerbia ellen az U21-es Európa-bajnokságon, így megszerezte története első győzelmét a korosztályos tornán. Az osztrákok öröme nem lehet felhőtlen, győzelmüket súlyos sérülés árnyékolja be.

Az első osztrák gólt szerző Hannes Wolf a 73. percben súlyos sérülést szenvedett, Vukasin Jovanovics belépője után eltört a lába. Andreas Ekberg először nem fújt a sípjába, ám videobíró segítségével piros lapot adott a szerb játékosnak a svéd játékvezető.

A sérülés nem csak az osztrák válogatott számára rossz hír, hiszen a 20 éves támadó 12 millió euróért éppen a nyáron váltott csapatot: a Red Bull Salzburgtól az RB Leipzighez szerződött.

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, OLASZORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
Szerbia–Ausztria 0–2 (Wolf 37., S. Horvath 78.)
Németország–Dánia 3–1 (Richter 27., 52., Waldschmidt 65., ill. Skov 73. – 11-esből)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Németország113–1+23
2. Ausztria112–0+23
3. Dánia111–3–20
4. Szerbia110–2–20
2019.07.21 19:28:20

Minden más foci BORBÉLY LÁSZLÓ (Santos, Guarujá, Praia Grande)

A futball kitörési lehetőség a nyomorból. És valóban, mindenhol pattog egy labda még sötétedés után is.

2019.07.21 23:23:00

Minden más foci CSINTA SAMU

ALAPVONAL. A közép-kelet-európai térség globális futballjelenség által beárazott csapatainak izmosodását érzékelem, bár természetesen nem fogadnék nagy összegben, hogy valamennyi ország képviselve lesz az őszi focishow-ban.

2019.06.23 12:28:52

Minden más foci BACSKAI JÁNOS

MAJDNEM-TRANSZFEREK. A vitéz uraknak és „Nem!″, a Milan, a Fiorentina, a Roma, a Barca és az Atlético is maradt le magyarokról.

2019.07.19 20:22:34

Minden más foci MAROSI GERGELY

Az ANK fináléja olyan volt, mint az egész torna, Bagdad Bunedzsah 2. perces találata döntött.