U20-as vb: a házigazda kiütötte Tahitit, Szenegál és az olaszok hibátlanok

2019.05.26. 22:24
A csoportkör második fordulójában megszerezte első győzelmét Japán a lengyelországi U20-as világbajnokságon: Mijasiro duplájával, valamint Tagava találatával 3–0-ra verte meg Mexikót a B-csoportban. Az olaszok Pinamonti góljával 1–0-ra nyertek Ecuador ellen, így őrzik vezető helyüket a kvartettben. Az A-csoportban Szenegál 2–0-ra fölülmúlta Kolumbiát, a házigazda Lengyelország pedig ötöt vágott Tahitinek.

Míg Mexikó biztosan nyert, Olaszország megszenvedett Ecuador ellen – még úgy is, hogy a 41. perctől emberelőnyben játszhatott. Az első félidő hosszabbításában Leonardo Campana tizenegyest hibázott az ecuadoriaknál.

Az A-csoportban Szenegál megszerezte a második győzelmét, az első kör után szintén három ponttal álló Kolumbia két tizenegyesgóllal kapott ki az afrikai együttestől.

A nap legfölényesebb sikerét Lengyelország aratta, 5–0-ra kiütve Tahitit.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Szenegál–Kolumbia 2–0
(Niane 34. – 11-esből, Lopy 85. – 11-esből)
Lengyelország–Tahiti 5–0 (Bednarczyk 18., Zylla 37., Steczyk 39., 61., Benedyczak 74.)