U19-es Eb: története során először tornagyőztes Anglia

2017.07.15. 19:55
Története során először nyert U19-es Eb-t Anglia (Fotó: Twitter)
Anglia nyerte meg a Grúziában zajló U19-es labdarúgó Európa-bajnokságot, miután a döntőben 2–1-re legyőzte a portugálokat.

Csendes, kaput eltaláló lövés nélküli első félidőt követően a második játékrészre a csapatok megrázták magukat.

Az ötvenedik percben Easah Suliman révén vezetést szerzett Anglia, a játékos egy szabadrúgás után a kapufáról kipattanó labdát visszafejelte a kapuba (1–0), ám hat percre rá jött a pofon: portugál beadás végén Dujon Sterling, a Chelsea tehetsége roppant szerencsétlen módon találta el a labdát, amely így a saját kapujában kötött ki, öngól (1–1)!

A 68. percben ismét előnybe kerültek az angolok, egy kontra végén Lukas Nmecha nagyszerű passzt kapott Mason Mounttól, és a Manchester City támadója tíz méterről a kapu bal szélébe belsőzött (2–1).

A folytatásban már nem született gól, így Anglia 2–1-re győzött, és története során először megnyerte az U19-es Európa-bajnokságot – remek nyaruk van az angoloknak, júniusban ugyanis az U20-as világbajnokságot is megnyerték.