Szlovákia: Holman beadta…, a DAC kikapott a Slovantól

2018.05.12. 19:45
A pozsonyi Slovan 1–0-ra nyert Dunaszerdahelyen a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság ezüstrangadóján. A gól Holman Dávid szögletéből született.

A telt ház, azaz 10 226 néző előtt lejátszott mérkőzésen Vida Kristopher a hazaiaknál, Holman Dávid a vendégeknél volt a kezdőcsapat tagja. Közvetlenül a szünet előtt utóbbi kanyarította szögletből középre a labdát, amelynek a kapus alászaladt, Vaszil Bozsikov pedig az üres kapuba fejelt. 0–1

A pozsonyiak a második félidőben megőrizték sovány előnyüket, ezzel vendéglátójuk elé ugrottak a tabellán.

Győzelmével a DAC bebiztosíthatta volna a második helyét – a dunaszerdahelyi csapat még sosem szerzett ezüstérmet az élvonalban –, így viszont, mivel a Zsolna (Zilina) közben 6–0-ra legyőzte a már bajnok Nagyszombatot, még a harmadik helye és ezzel együtt az Európa-liga-indulása sem biztos.

Az utolsó fordulóban a DAC a rózsahegyiek (Ruzomberok) vendége lesz, míg a Slovan a Zsolnát fogadja.

A hazaiaknál a csereként nevezett Mervó Bence nem kapott játéklehetőséget, míg Kalmár Zsolt eltiltását töltötte. Vidát a 68., Holmant a 70. percben cserélték le. Georges Leekens, a magyar válogatott szövetségi kapitány a helyszínen tekintette meg a rangadót.