Svédország: hétvégi veresége után ismét nyert az FTC BL-ellenfele

2020.08.12. 21:01
A Djurgarden jelenleg jó formának örvend (Fotó: Getty Images, archív)
A Ferencváros leendő Bajnokok Ligája-ellenfele, a Djurgarden 2–1-re legyőzte hazai pályán a Mjällbyt a svéd labdarúgó-bajnokság (Allsvenskan) 15. fordulójában szerdán.

A címvédő Djurgarden – amely jövő szerdán, augusztus 19-én küzd meg az FTC-vel a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében – az első fél óra végén hátrányba került vendégével szemben, ám a második félidőben Emir Kujovic és Jonathan Augustinsson fejes góljával megfordította a meccset, így kijavította a vasárnapi vereségét (Hammarby, 1–2).

A Djurgarden a legutóbbi öt mérkőzéséből négyet megnyert, és jelenleg a harmadik helyen áll a svéd bajnokságban. Következő – a Ferencváros elleni BL-selejtező előtti utolsó – meccsét szombaton a 10. helyezett Örebróval vívja idegenben.

A MÉRKŐZÉS GÓLÖSSZEFOGLALÓJA

A Puskás Akadémia Európa-liga-ellenfele, a Hammarby csütörtökön a Norrköping vendége lesz a 15. fordulóban.

SVÉDORSZÁG, ALLSVENSKAN
15. FORDULÓ
Djurgarden–Mjällby 2–1
Malmö–Örebro 2–1
Az élcsoport: 1. Malmö 34 pont, 2. Elfsborg 27 (14 mérkőzés), 3. Djurgarden 26, 4. Norrköping 25 (14), …6. Hammarby 20 (14)