Románia: emberhátrányban nyerte meg a CFR a magyaros rangadót

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2018.10.28. 21:57
Deac szerezte a vendégek győztes gólját (Fotó: Digisport.ro)
Idegenben, a Sepsi OSK vendégeként 2–1-es győzelmet aratott a kolozsvári CFR labdarúgócsapata a román élvonal alapszakaszának első felét lezáró bajnokin. A hazaiaknál Prosser Dániel, a vendégeknél Lang Ádám is a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Szinte teljes telt ház, mintegy 4500 néző látta Sepsiszentgyörgyön a román élvonal erdélyi rangadóját, csupán a vendégszurkolók számára fenntartott szektorban maradtak üres helyek, mivel kolozsvári részről csak mintegy harminc CFR-szurkoló érkezett. A magyarországi játékosok mindkét oldalon a tartalékok között foglaltak helyet, és végül sem Prosser (Sepsi), sem Lang (CFR) nem lépett pályára.

Az első félidőben a Liga 1 két legjobb védelme közül a vendégeké tudta jobban érvényesíteni akaratát, a kolozsváriak a szélek lezárásával és a játék tördelésével is lehetetlenné tették a Sepsi kontrafutballját. A CFR letámadása és pontrúgásai már jobban működtek, a vezetést is egy szöglet nyomán szerezte meg a címvédő: Deac beadását a hazai Draghici saját kapuja felé fejelte, Omrani pedig a kapu torkából, nyújtott lábbal a hálóba tolta a labdát 0–1.

A francia-algériai csatár következő két lövését már fogta Niczuly, a Sepsi kapusa, akit Tucudean kiugrásánál viszont csak a pontatlan lövés mentett meg az újabb góltól. A hazai támadások ezúttal is Tandiára épültek, ő azonban nem bírt Arlauskisszal: a litván kapus előbb a tizenhatos sarkáról a hosszú alsóra küldött labdát tolta szögletre, majd a félidő utolsó percében egy 17 méteres szabadrúgásból a léc alá érkező lövést is hárította.

Szünet után az addig is kemény meccs még tovább durvult, az addig is sokszor megfélemlítésre játszó CFR ennek meg is itta a levét: a 64. percben a Tandiát szájba rúgó középpályás, Males kiérdemelte a piros lapot. Emberhátrányban az addig is kivárásra játszó CFR teljesen feladta támadási szándékait, a hazaiak támadásaiból viszont hiányoztak a váratlan húzások.

Tandia ugyan próbálkozott jobb és balról is, de nem talált kaput, végül Vinicius segítsége kellett az egyenlítéshez: a vendégek védője röviden fejelt ki egy beadást, a csereként beállt Stefan elé, aki balról, kapásból a rövid sarokba lőtt, kihasználva, hogy a brazil bekk takarásában Arlauskis semmit sem látott 1–1.

Hét perccel később Szimonovszki lábán volt a meccslabda, de 16 méterről eladott bombáját védte Arlauskis. Az első helyét veszve látó CFR pedig az utolsó percben ismét eljutott a hazai kapu elé, ahol Muresant derekától fogva rántotta le Vasvari, a büntetőt pedig Deac a bal alsóba lőtte.

2–1-es sikerével a CFR az alapszakasz felénél két pontos előnnyel vezeti a táblázatot, a Sepsi pedig a hetedik helyről várja a visszavágókat.