BOROS MIKLÓS 2018.05.27 22:10 Frissítve: 2018.05.27 22:22

Román Kupa: a CSU Craiova nyerte meg a sorozatot

A bajnoki bronzérmes CSU Craiova nyerte meg a labdarúgó Román Kupát, miután a bukaresti döntőben legyőzte a második ligában ezüstérmes Hermannstadt csapatát. A korábban négy Liga 1-es csapatot kiejtő nagyszebeni együttes mezőnyben felvette ugyan a versenyt riválisával, a kapuk előtt azonban az élvonalbeli együttes volt határozottabb, amely mindkét félidőben szerzett egy-egy gólt.

A craiovai klub történelme hatodik kupasikerét aratta, legutóbb 1991-ben hódította el a serleget. Ugyan 1993-ban is az Universitatea Craiova nyert, ám a jogutódlásról szóló vitában döntőbíróság azt a kupagyőzelmet a rivális FC U csapatának ítélte, amely jelenleg a negyedosztályban szerepel.

A CSU csapata kupagyőzelmével a legjobb pozícióból induló román csapat lesz az Európa-liga selejtezőiben, amelyekbe csak a harmadik körben kapcsolódik majd be.