PSG: Néha úgy érezzük, mintha el akarnának minket gáncsolni – Lőw

MTI MTIMTI MTI
2019.06.04. 11:44
null
Lőw Zsolt még nem tudja, mi lesz Neymarral (Fotó: Imago)
Lőw Zsolt, a francia bajnok Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának másodedzője szerint még kérdéses Neymar jövője.

 

A klub Thomas Tuchel vezetőedzővel és a szakmai stábbal 2021-ig hosszabbított, de több játékos sorsa még nem dőlt el. Köztük a brazil szupersztáré, aki Lőw szerint „egy borzasztó kedves, nagyon mélyérzésű srác, tehát ebből a szempontból nincs vele probléma”.

„De megvan a saját elképzelése a futballjáról, ami nem mindig egyezik a csapat játékával. Ezt próbáltuk csiszolgatni ebben az évben, hogy az ő egyéni elképzelése jobban közeledjen a csapatéhoz” – mondta a szabadságát a Balatonon töltő Lőw Zsolt a DIGI Sport kedd reggeli műsorában.

A Paris Saint-Germain másodedzője azt is elárulta, hogy jelenleg nincsen olyan játékosuk, akinek biztos lenne a helye, majd újra kitért Neymarra: „nagyon szeretnénk, ha Neymar jövőre is velünk lenne és nálunk folytatná; egy év alatt nagyon jól összecsiszolódtunk. Nemcsak neki kellett hozzánk alkalmazkodnia, hanem nekünk is hozzá. Kialakult egy nagyon jó munkakapcsolat, ami a következő évben gyümölcsöző lehet.”

A magyar szakember tízből hetesre értékelte a hét év alatt hatodszor bajnok PSG szezonját. A szuperkupát és a bajnokságot sikerült megnyerni, legnagyobb fájdalma a Manchester United elleni Bajnokok Ligája-kiesés, de a Francia Kupát is sajnálja, ahol a Rennes ellen 2–0-s vezetésről kaptak ki büntetőkkel.

A párizsiak másodedzője a csapat katari tulajdonosáról és a PSG-t ért sérelmekről is szót ejtett: „mi is olvassuk és halljuk, hogy más klubok iránt is érdeklődnek, de ezt azért nem olyan egyszerű megoldani, hiszen a BL-ben lehetnek ellenérdekek, amiket az UEFA nagyon komolyan vizsgál – én ezt már a Salzburg és a Lipcse esetében átéltem. Az viszont tény, hogy a francia bajnokságban nekünk is akadnak problémáink a szövetség vezetőivel és a játékvezetőkkel: nem érezzük azt a támogatást, amit a PSG megérdemelne azáltal, amit nyújt, amilyen játékosokat bevonz a francia bajnokságba. Néha úgy érezzük, mintha el akarnának minket gáncsolni, talán ez vezetett odáig, hogy a tulajdonosok elgondolkoznak azon, hogy milyen hosszú távon gondolkozzanak tovább Franciaországban.”

Legfrissebb hírek

A marseille-i önkéntesektől a vörös oroszlánig – az I-csoport himnuszai

Foci vb 2026
14 órája

Haaland és Mbappé versenyez majd a vb-gólkirályi címért vagy más is beleszólhat?

Foci vb 2026
2026.06.09. 18:28

„Az utolsó tánc, ahogyan mondani szokták” – Giroud hosszabbított Lille-ben

Francia labdarúgás
2026.06.09. 13:13

Norvégia az élmezőnyben, a címvédő Argentína csak 8. – a világbajnokság tíz legértékesebb kerete

Foci vb 2026
2026.06.08. 21:36

Vb 2026: ha van egyáltalán halálcsoport, ez az? – bemutatjuk az I jelű kvartettet

Foci vb 2026
2026.06.08. 14:00

A torna legfélelmetesebb támadótriója? – íme, a francia válogatott várható vb-kezdőcsapata

Foci vb 2026
2026.06.06. 18:02

Vb 2026: Neymar, Messi, Ronaldo, Modric és a többiek – az utolsó táncra készülő játékosok álomcsapata

Foci vb 2026
2026.06.05. 17:38

Belgium és Olaszország vívja az U17-es labdarúgó Eb döntőjét

Minden más foci
2026.06.04. 21:35
Ezek is érdekelhetik