Premjer-liga: Priskin győztes gólja, Dzsudzsák kiállítása, balhé a hajrában

2013.05.19. 13:44
Priskin Tamás győztes gólt szerzett a <br />Dinamo ellen (Fotó: fc-alanija.ru, archív)
Az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) 29. fordulójában a már kiesett, Priskin Tamással felálló Alanyija Vlagyikavkaz fogadta Dzsudzsák Balázs csapatát, a Dinamo Moszkvát. Mindkét honfitársunk a kezdőben kapott helyet, azonban a fővárosiak magyar szélsője idő előtt mehetett az öltözőbe, mivel egy tömegverekedést követően kiállította a játékvezető. A mérkőzést végül Priskin 71. percben szerzett találata döntötte el.

A találkozót az Alanyija kezdte jobban, az első húsz percben több lehetősége is volt, és akár a vezetést is megszerezhette volna Priskin Tamás révén, azonban a magyar játékos kétszer is komoly lehetőséget hibázott el a kapu előterében.

Ezt követően a Dinamo felvette a mérkőzés ritmusát, és sorra alakította ki a helyzeteket. Kevin Kurányi a 27. percben a jobb oldalon indult meg, de miután elfektette a védőjét és a kapust is, nem tudott betalálni az üres kapuba. A 29. percben egy szabálytalanságot követően Dzsudzsák rúghatott szabadot nagyjából harminc méterre a kaputól, azonban a lövése jóval fölé ment.

A kihagyott helyzetek után visszajött az Alanyija, és a félidő második felében jobban is játszott a fővárosiaknál, ám a hazaiak kilenc lövéséből mindössze egy találta el a kaput.

A második játékrészt a Dinamo kezdte jobban. A 48. percben Christian Noboa szabadrúgásánál, majd az 50. percben Kurányi fejesénél is csak a hazaiak kapusán múlt, hogy döntetlen maradt az eredmény.

Ezt követően újabb hatalmas lehetőség adódott az Alanyija előtt. A szélen Priskin már sokadszorra verekedte be magát a tizenhatoson belülre, és passzolta a kapu elé a labdát, de a ziccert Giorgi Csanturia végül nem tudta értékesíteni.

A 71. percben már nem hibázott az Alanyija. Priskin az ötösnél helyezkedve estében még beletette a lábát egy beadásba, így megszerezte az ötödik gólját a szezonban (1–0).

A 83. percben elszabadultak az indulatok. Alekszandr Kokorin messziről, kemény odacsúszott Danilo Necónak, amit követően kis híján tömegverekedésbe fulladt a mérkőzés. A játékvezető alig tudta szétválasztani a feleket, a meccs csupán tízperces szünet után folytatódhatott. A dulakodásban résztvevők közül Csanturia, Neco, Kokorin és Dzsudzsák Balázs is pirosat kapott.

A kilencperces hosszabbításban már nem esett gól, így a Dinamo ezzel a vereséggel továbbra is maradt a tabella hatodik helyén, és a következő fordulóban mindenképpen nyernie kell a Volga Nyizsnij Novgorod ellen, ha legalább az Európa-liga-selejtezőt el akarja érni.

A Zenit az utolsó tíz percben csikarta ki a győzelmet a Volga ellen egy négy gólt és két kiállítást hozó mérkőzésen (a szentpéterváriak számára már nem volt tét, hisz a második helyet biztosították, az elsőre meg nincs esély – hiába érnék utol pontszámban a CSZKA-t, több győzelemmel pontegyenlőségnél a moszkvai csapat lesz a bajnok). Az osztályozó elől menekülni próbáló Krilja Szovjetov csapást mért a Rubin Kazany El-álmaira – a 4–7. helyért még óriási küzdelem lesz a 30. fordulóban.