nemzetisport.hu 2019.08.22 22:47 Frissítve: 2019.08.23 23:35

Pénteki sportműsor: döntők a kajak-kenu vb-n, rajtol a röpi Eb

Péntek este indul az angol Premier League 3. fordulója – a nyitó meccsen az Aston Villa fogadja az Evertont. A Bundesligában pályán a Borussia Dortmund, amely az újonc Kölnhöz utazik. Kezdetét veszi a női röplabda-Eb – a magyar válogatott Észtországgal játszik az 1. fordulóban. A szegedi kajak-kenu világbajnokságon már érmekért lapátolnak.

 

FUTBALLPROGRAM

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
21.00: Aston Villa–Everton (Tv: Digi Sport1)

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
20.30: 1. FC Köln–Borussia Dortmund (Tv: Sport1)

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ
20.00: Granada–Sevilla (Tv: Spíler2)
22.00: Levante–Villarreal (Tv: Spíler2)

TÖRÖK SÜPER LIG
2. FORDULÓ
19.30:
Besiktas–Göztepe (Tv: Sport2)

FUTSAL
NB I, 1. FORDULÓ
19.00:
Dunaferr–Aramis SE
19.30: FTC–Rubeola FC

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
NFL, ELŐSZEZON

Szombat, 2.00: Detroit Lions–Buffalo Bills (Tv: Sport2)

DARTS
8.00: World Series of Darts, NZ Masters, Hamilton, 1. nap (Tv: Sport1)

GOLF
21.30: Tour Championship By Coca-Cola, Atlanta, 2. nap (Tv: Sport2)

JÉGKORONG
VISEGRÁD-KUPA, A-CSOPORT
18.00: HK Nitra (Nyitra, szlovákiai)–FTC-Telekom

KAJAK-KENU VILÁGBAJNOKSÁG, SZEGED
9.00: előfutamok
női K–1 500 m (Kozák Danuta) – olimpiai szám
férfi K–2 1000 m (Kammerer Zoltán, Gál Péter) – olimpiai szám
férfi C–1 1000 m (Kiss Tamás) – olimpiai szám
11.00: paraverseny, döntők
11.15: előfutamok
férfi K–2 200 m (Balaska Márk, Apagyi Levente)
női C–2 200 m (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)
12.03: középfutamok
férfi C–1 500 m (Bodonyi András)
14.05: B- és C-döntők
15.03: A-döntők (Tv: M4 Sport)
női K–2 200 m (Lucz Anna, Kiss Blanka)
férfi C–2 200 m (Korisánszky Dávid, Mike Róbert)
női C–1 500 m (Bragato Giada)
férfi K–1 500 m (Dombvári Bence)
férfi C–2 500 m (Hajdu Jonatán, Fekete Ádám)
női K–2 1000 m (Hagymási Réka, Medveczky Erika)
férfi K–4 1000 m (Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek)
16.18: középfutamok
női K–1 200 m (Lucz Dóra) – olimpiai szám
férfi K–1 200 m (Csizmadia Kolos) – olimpiai szám
női C–1 200 m (Nagy Bianka) – olimpiai szám
férfi C–2 1000 m (Kiss Balázs, Mike Róbert) – olimpiai szám
férfi K–1 1000 m (Kopasz Bálint) – olimpiai szám

KERÉKPÁR
15.00:
Dán körverseny, 3. szakasz (Tv: Eurosport2)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
18.00: Telekom Veszprém–Dabasi KC VSE

LOVASSPORT
14.50:
Európa-bajnokság, Rotterdam (Tv: Eurosport1)

MOTORSPORT
GYORSASÁGIMOTOROS-VB, BRIT NAGYDÍJ
  9.55: Moto3, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
10.50: MotoGP, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
11.50: Moto2, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
14.10: Moto3, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)
15.05: MotoGP, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)
16.05: Moto2, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)

RÖPLABDA
NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG
1. FORDULÓ
C-CSOPORT, BUDAPEST, PAPP LÁSZLÓ SPORTARÉNA
15.00: Horvátország–Azerbajdzsán
17.30: Hollandia–Románia
20.30: MAGYARORSZÁG–Észtország (Tv: M4 Sport)
A-CSOPORT, ANKARA
14.30: Franciaország–Bulgária
17.00: Szerbia–Finnország
20.00: Törökország–Görögország
B-CSOPORT, LÓDZ
14.00: Belgium–Ukrajna
17.30: Olaszország–Portugália
20.30: Lengyelország–Szlovénia
D-CSOPORT, POZSONY
14.30:
Svájc–Németország
17.00: Fehéroroszország–Oroszország
20.00: Szlovákia–Spanyolország

SÍUGRÁS
11.20: Nyári Grand Prix, Hakuba HS 131 (Tv: Eurosport1)

TENISZ
18.35: Grand Slam-torna, US Open, selejtező (Tv: Eurosport1)
Szombat, 1.00:
ATP-torna: Winston-Salem (Tv: Sport1)

ÚSZÁS
  9.30: junior úszó-világbajnokság, Budapest, Duna Aréna, előfutamok (Tv: M4 Sport)
17.30: junior úszó-világbajnokság, Budapest, Duna Aréna, középdöntők, döntők (Tv: M4 Sport)