Mészárlás: két Dzsudzsák-gól, tízet vágott a PSV az ősi riválisnak

2010.10.24. 16:30
Dzsudzsák (balra) két góllal vette ki a részét a mészárlásból (Fotó: Action Images - archív)
A holland labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a PSV kiütéses, tízgólos győzelmet aratott az idei szezonban bukdácsoló Feyenoord ellen. A hazaiak a szünetben még csak kettővel vezettek, Dzsudzsák Balázs a második félidei góltermésből vette ki a részét, akkor kétszer is betalált. Az Ajax korábban 2–2-es döntetlent játszott az Excelsior otthonában.

Ha egy csapat 6–3–0-s mérleggel első a bajnokságban, ellenfele pedig 2–2–5-tel 15., az esélyek egyértelműek. Még akkor is, ha a PSV és a Feyenoord összecsapása minden körülmények között rangadónak számít.

Ám hogy egy rangadó 10–0-ra végződjön, az igencsak ritka a nemzetközi futballvilágban. Most pedig ez történt, a PSV megsemmisítő vereséget mért a rotterdami vendégekre. A gólgyártást a 25. percben Jonathan Reis kezdte egy kitűnő, félmagas bombával, két perccel később Kevin Leerdam sárga lapot kapott, majd a 34. percben a Feyenoord játékosa ki is szállt egy hátulról történő szabálytalanság és második sárgája után.

A szünetig Lens beadása után Afellay is betalált egy kis segítséggel, majd a második félidő elején összeomlott a Feyenoord. A 47. percben Hutchinson passza után Reis, a 49.-ben Afellay előkészítése után Toivonen szerzett gólt, majd betalált Jeremain Lens, az 59. percben pedig Reis már harmadik góljának örülhetett – 14 perc alatt négy gól és 6–0!

Aztán 17 perc alatt már öt gól: Dzsudzsák Balázs kitűnő, bal alsó sarokba csapódó lövésével 7–0-ra ment a PSV. Még nem volt vége: a 69. percben Orlando Engelaar is „csöngetett”, a 77.-ben Dzsudzsák tizenegyesből szerezte meg a kilencediket, a különbséget pedig Lens tette két számjegyűvé – hihetetlen!

Kora délután az Ajax 2–2-es döntetlent játszott az Excelsior otthonában. Az amszterdamiak dolgát nem könnyítette az a tény, hogy Vurnon Anita kiállítása miatt a 27. perctől emberhátrányban futballoztak, és az első félidőben kétgólos hátrányba kerültek, ám Munir el-Hamdaui 46. és Jan Vertonghen 89. percben szerzett góljával egy pontot megmentettek – bár az utolsó percekben a hazaiak háromszor is közel álltak a győztes gól megszerzéséhez, ez végül nem sikerült nekik.

A PSV TÍZ GÓLJA
(A Sport Tv felvétele)

A LEGNAGYOBB POFON

A Feyenoord története legnagyobb vereségét szenvedte el, a rotterdamiak a holland bajnokságban korábban nem kaptak ki 7 gólnál nagyobb különbséggel és nem kaptak 8 gólnál többet (annyit is csak egyszer, 1983-ban, az Ajaxtól, egy 8–2-es vereség alkalmával).

A PSV története során harmadszor győzött 10–0-ra a bajnokságban, 1973-ban a Go Ahead, 1998-ban a Volendam kapott egy tízest.