Ligue 1: szörnyű hajrát élt át a korábbi Fradi-brazil

2016.02.27. 22:16
A Reims nagy verést mért a Bordeaux-ra, a Rennes pedig ritka nagy hajrával gyűjtötte be a három pontot Toulouse-ban a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának szombati játéknapján.

A korábbi Fradi-légióssal, Somáliával felálló Toulouse a 78. percben megszerezte a vezetést, de a végén egyetlen pontot sem szerzett: a 90. percben Ousmane Dembelé szép lövéssel egyenlített, majd a 92. percben gólpasszt adott Kamil Grosickinek. Sikerével a Rennes felzárkózott a PSG-t messze leszakadva követő „élbolyhoz”, a hetek óta nyeretlen TFC tovább csúszik a kiesés felé.Toulouse a 78. percben megszerezte a vezetést, de a végén egyetlen pontot sem szerzett: a 90. percben Ousmane Dembelé szép lövéssel egyenlített, majd a 92. percben gólpasszt adott Kamil Grosickinek. Sikerével a Rennes felzárkózott a PSG-t messze leszakadva követő „élbolyhoz”, a hetek óta nyeretlen TFC tovább csúszik a kiesés felé.

A Toulouse vetélytársai közül a Reims magabiztos futballal meglepetésre kiütötte a Bordeaux-t, nyert a Lorient, és ponthoz jutott a Guingamp is, a Montpellier pedig lassan fellélegezhet: sorozatban háromszor nyert, és immár a középmezőny tagja.

FRANCIA LIGUE 1
28. FORDULÓ

Toulouse–Rennes 1–2 (Ben Yedder 78., ill. O. Dembelé 90., Grosicki 92.)
Montpellier–Lille 3–0 (Bérigaud 52., Dabo 60., Skhiri 86.)
Guingamp–Angers 2–2 (Privat 39., T. Giresse 66. – 11-esből, ill. Capelle 30., Ketkeophomphone 78. – 11-esből)
Reims–Bordeaux 4–1 (Mandi 23., Bifouma 34., Charbonnier 67., Alhassane Bangoura 89., ill. Ounas 69.)
Troyes–Lorient 0–1 (Waris 3.)