Ligue 1: szökik a Nice, Balotelli duplázott Langék ellen

2016.12.18. 17:51
Langéknak alaposan meggyűlt a baja Balotellivel (Fotó: AFP)
Négypontos előnyre tett szert a francia Ligue 1 élén a Nice labdarúgócsapata, amely Mario Balotelli duplájával győzte le 2–1-re a Lang Ádámot 82 percig bevető Dijont. Az esti rangadón az Olympique Lyon 3–1-re legyőzte a Monacót, a Caen és a Marseille magabiztos győzelmet aratott hazai pályán.

Balotelli a 32. percben tizenegyesből szerzett vezetést a nizzaiaknak, Júlio Tavares öt perccel később ugyancsak büntetőből válaszolt, de az olasz csatár második, az 50. percben esett találatára már nem jött válasz. A Dijon Cédric Varrault kiállítása miatt emberhátrányban fejezte be a mérkőzést. A Nice hazai mérlege továbbra is pazar – tíz meccsből nyolcat megnyert eddig a délfrancia csapat két döntetlen mellett.

A Monaco jó sorozatának a Lyon vetett véget (Fotó: AFP)

A győzelemmel biztossá vált, hogy a Nice marad a 18. forduló után is a tabella élén, a kérdés az volt, mennyivel – a remek formában játszó Monaco este rangadót vívott hazai pályán az Olympique Lyonnal, ez döntött ebben a kérdésben.

A válasz: néggyel, mert a gólokat futószalagon szállító, ráadásul nyolcmeccses bajnoki veretlenségi sorozatból érkező Monaco megbotlott a Lyon ellen. Rasid Gezzal a 29. percben szerezte meg a vezetést az OL-nek, szünetben pedig már gól- mellett emberhátrányban is volt a Monaco, Benjamin Mendy kapott a 39. percben piros lapot.

A második félidőben Alexandre Lacazette büntetőt hibázott, ezt Mathieu Valbuena „korrigálta” góllal – 0–2, tíz emberrel küzdő Monaco, ez semmi jót nem ígért a házigazdának. Tiémoué Bakayoko még visszahozta a reményt a Monacónak, ám a hajrában Lacazette lecsapott, a Lyon 3–1-re nyert – és tett egy szívességet a listavezető Nice-nek. Na, nem önzetlenül…

A Caennek nem okozott nehézséget a Metz legyőzése az alsóházi „hatpontoson”, a Marseille fordulás után törte meg a Lille ellenállását.

FRANCIA LIGUE 1, 18. FORDULÓ
Nice–Dijon 2–1
(Balotelli 32., 50. – az elsőt 11-esből, ill. J. Tavares 37. – 11-esből)
Caen–Metz 3–0 (Karamoh 20., Santini 61., P. Sané 93.)
Olympique Marseille–Lille 2–0 (Gomis 56., Thauvin 61.)
Monaco–Olympique Lyon 1–3 (T. Bakayoko 70., ill. Gezzal 29., Valbuena 65., A. Lacazette 87.)

1. Nice 18 13 4 1 34–13 +21 43
2. Monaco 18 12 3 3 54–19 +35 39
3. Paris SG 18 11 3 4 33–15 +18 36
4. Lyon 17 10 1 6 32–19 +13 31
5. Guingamp 18 8 5 5 23–17 +6 29
6. Marseille 18 7 6 5 20–18 +2 27
7. Rennes 18 8 3 7 19–22 –3 27
8. Toulouse 18 7 5 6 22–19 +3 26