Ligue 1: simán nyert az OM, betalált a világbajnok

2018.08.10. 22:53
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság szezonnyitó mérkőzésén az Olympique Marseille hazai pályán nagyon simán, 4–0-ra győzött a Toulouse ellen.

Miután az előző szezonban a Marseille a 4. helyen végzett a bajnokságban (és El-döntőt játszott), miközben a Toulouse csak osztályozón tudta kiharcolni a bennmaradást, sima hazai sikert ígért az idénynyitó, és be is jött a papírforma.

Az OM Dimitri Payet 11-esből szerzett góljával szerezte meg a vezetést az első félidő hajrájában, majd a 62. percben ő növelte a hazai előnyt.

A hajrát aztán megnyomták a marseille-iek, előbb Valere Germain, majd a Payet helyére csereként beálló újdonsült világbajnok, Florian Thauvin talált be, kialakítva ezzel a 4–0-s végeredményt.

LIGUE 1
1. FORDULÓ

Marseille–Toulouse 4–0 (Payet 45., 62. – az elsőt 11-esből, Germain 89., Thauvin 92. )