Ligue 1: sima bordeaux-i sikerével élre állt a PSG

2013.09.13. 22:29
Ibrahimovicék sima győzelme után az élen éjszakázik a PSG (Fotó: Action Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a címvédő Paris Saint-Germain magabiztos játékkal, 2–0-ra legyőzte idegenben a Girondins Bordeaux-t.

A PSG kedvező előjelekkel várta a találkozót, hiszen a legutóbbi öt Bordeaux elleni mérkőzésén veretlen maradt – igaz, ezekből csak kettőt nyert meg –, a bajnokságban pedig a megelőző 15 fellépésen 11 győzelem és 4 döntetlen volt Zlatan Ibrahimovicék mérlege. A házigazda ugyanakkor ebben a szezonban négy fellépés alatt háromszor talált csak be, ilyen rosszul pedig 12 éve nem kezdtek idényt.

Fél óra játék után megszerezte a vezetést a PSG, Matuidi kapott nagyszerű indítást Ibrahimovictól a bal oldalon, teljesen üresen, ajtó-ablak helyzetből lőhetett kapura, és bár a kapuson lelassult a próbálkozás, a háló felé tartó labdát a gólvonalról a hálóba pöckölte a középpályás (0–1).

A második félidő elején Van der Wiel mellkasáról pattant saját kapuja felé a labda, de Sirigu leért a bal alsóra, majd Diabaté fejesével veszélyeztettek a hazaiak, de végül a támadó nem talált kaput.

Az 59. percben Ibrahimovic 23 méterről brutális erejű lövéssel jelentkezett, de Carrassón nem jutott át a labda, a 64. percben azonban már a kapus sem tudott menteni. Verratti indította pazarul a leshatáron kilépő Lucas Mourát a jobb oldalon, aki betört a 16-oson belülre, és a bepasszra vetődő Carrasso mellett az üresen tátongó kapuba passzolt (0–2).

Lucas 1019 percnyi játék után szerezte meg első bajnoki gólját a PSG-ben.

A 71. percben Ibrahimovic jobb oldalról leadott életerős löketét ütötte oldalra a kapus, majd a kipattanó után Digne ismétlését is hárította, csakúgy, mint a 77. minutumban a svéd klasszis átemelési kísérletét (a levegőben úszva pöckölt kapura).

A hajrában ugyan még további helyzeteket dolgozott ki az utolsó percekre Cavanit is pályára küldő PSG, újabb találatot azonban már nem szerzett, a Bordeaux így „megúszta” kétgólos vereséggel.