Ligue 1: rezgett a léc, de ismét győzött a PSG

2018.01.14. 23:01
A PSG-nek egy gól is elég volt a győzelemhez (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Paris Saint-Germain remek meccsen 1–0-ra megverte a Nantes-ot. A találkozó azonban nagy valószínűséggel nem a futballról marad emlékezetes, hanem az utolsó percekben történt elképesztő jelenetről.

Neymar sérülés miatt nem került be a keretbe, helyette Ángel Di María kapott lehetőséget a kezdőben, és már a 12. percben meghálálta a bizalmat: Edinson Cavani passzánál Kylian Mbappé remek helyzetfelismeréssel átlépte a labdát, így az az argentinhoz került, aki habozás nélkül kilőtte a jobb alsót. 0–1

Az argentin helyzetkihasználása nem maradt hibátlan az egész meccsen:

A PSG óriási mezőnyfölényben játszott az első félidőben, a második játékrészben aztán már a Nantes is jobban focizott a korábban mutatottnál és nem is állt távol az egyenlítéstől: a 62. percben Emiliano Sala fejelt a vendégek kapujába, a játékvezető azonban les miatt nem ítélt gólt, noha a támadó jól helyezkedett.

A hajrában is nagy lendülettel játszottak a hazaiak, benne volt a levegőben az egyenlítés, ugyanakkor Ciprian Tatarusanunak is nagyokat kellett védenie. Az utolsó percek aztán mégsem a jó játékról, hanem egy érdekes jelenetről szóltak: Tony Chapron játékvezető befutott Diego elé, egy kontakttól elesett, majd felállva, látszólag szándékosan oda is rúgott a játékosnak. Chapron még tetézte is az egészet azzal, hogy második sárgával kiállította a játékost.