Ligue 1: rettenetes gólt kapott, de fordított a Lyon – videó

2020.01.11. 19:39
A Lyon egyenlítő gólját szerző Max Cornet (jobbra) és Fernando Marcal öröme (Fotó: AFP)
Ritkán látható védelmi kihagyásból kapott gólt a Lyon, de a második félidőben sikerült fordítania, és végül 2–1-re győzött a Girondins Bordeaux otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának szombati játéknapján.

Joachim Andersen elképesztő összpontosítási hibáját, pocsék hazaadását elcsípve egy korábbi lyoni, Jimmy Briand szerezte meg a vezetést a Bordeaux-nak. A második félidő elején Maxwell Cornet megpattanó lövésével egyenlített az OL, és gyors ellencsapás végén Moussa Dembélé révén gyorsan megszerezte a vezetést is.

Nem sokkal a befejezés előtt Laurent Koscielny közelről bekotorta a Girondins pontmentőnek hitt gólját, csakhogy a VAR-ellenőrzés lesállást állapított meg – maradt az 1–2.

Paulo Sousa csapata zsinórban a negyedik bajnoki mérkőzését veszítette el, az OL pedig már ötödször nyert idegenben ebben az idényben.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Az esti programban pályára lépő sereghajtó Toulouse új edzővel, Denis Zankóval futott neki a Brestnek, a 72. percig vezetett is, a hátralévő időben azonban négy gólt kapott – így kénytelen volt behúzni zsinórban a tizedik bajnoki vereségét is.

A TFC alsóházi vetélytársai közül a Nimes véget vetett a hetek óta tartó fekete szériájának, és három ponttal gyarapodott a Metz is.

A BRESTI GAETAN CHARBONNIER GYÖNYÖRŰ EGYENLÍTŐ GÓLJA

FRANCIA LIGUE 1
20. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Bordeaux–Lyon 1–2 (Briand 15., ill. Cornet 50., Moussa Dembélé 53.)
Amiens–Montpellier 1–2 (Dibassy 14., ill. Laborde 50., Delort 83.)
Angers–Nice 1–1 (Thioub 37., ill. Cyprien 45+5. – 11-esből)
Metz–Strasbourg 1–0 (Boye 68.)
Nimes–Reims 2–0 (Ripart 15., Benrahou 93.)
Toulouse–Brest 2–5 (B. Diakité 16., 20., ill. Court 7., Charbonnier 72., 77., Mananga Mbock 79., Cardona 85.)