Ligue 1: őrült meccsen, kilenc emberrel győzött a Monaco

2020.09.27. 17:51
Niko Kovac vezetőedző és a monacói játékosok öröme a meccs végén (Fotó: AFP)
A 67. perctől kilenc emberrel játszott, mégis nyert a Monaco a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján: Niko Kovac csapata 3–2-re verte a Strasbourg legénységét. Gólzáporos meccsen könyvelte el harmadik győzelmét az Angers is, míg az élbolyban haladó Lensnak és Montpellier-nek, valamint a Lyonnak ezúttal be kellett érnie az egy ponttal.

A Monaco győzelméhez a csapatkapitány Wissam Ben Yedder két góllal, Kevin Volland két gólpasszal járult hozzá. Aurélien Tchouaméni az 56. percben szembesült másodszor a sárga lappal, míg az utolsó emberként szabálytalankodó Axel Disasi egyből pirosat kapott a 67. percben – de ez csak az egyik büntetés volt: a megítélt tizenegyesből tovább faragta a hátrányát a Strasbourg. Igaz, a vendégeknek az egyenlítésre már nem futotta.

A Lorient-ban Yoane Wissa megszerezte idénybeli harmadik gólját is, videózás után érvényesített bombája azonban végül csak egy pontot hozott a konyhára, mivel a Lyon Léo Dubois lövésével egyenlíteni tudott. Az OL a legutóbbi négy fordulóban nem volt képes nyerni, immár harmadszor játszott döntetlent.

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Monaco–Strasbourg 3–2
(Ben Yedder 9., 53., Aguilar 45+2., ill. Chahiri 47., Ajorque 70. – 11-esből)
Angers–Brest 3–2 (Thioub 22., I. Traoré 78., Fulgini 80., ill. Mounié 3. – 11-esből, Charbonnier 33.)
Dijon–Montpellier 2–2 (Dina Ebimbe 8., Ecuele Manga 60., ill. Delort 50., Savanier 90. – 11-esből)
Nimes–Lens 1–1 (Ferhat 87., ill. Ganago 34.)
Lorient–Lyon 1–1 (Wissa 63., ill. Dubois 74.)