Ligue 1: ontja a duplákat a korzikai tehetség

2013.04.06. 22:19
A Bastia 4–0-ra legyőzte a Brestet a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján. Folytatta kiváló sorozatát a Nancy is.

A Bastia a megelőző három bajnokiját is négy gólt szerezve nyerte meg, és Florian Thauvin a Brest előtt a Valenciennes és a Lyon kapujába is kétszer talált be. A húszéves támadó a nyártól a Lille-ben folytatja pályafutását.

Győzött a címvédő Montpellier, a 93. percben szerzett góllal nyerte meg a fordulatos toulouse-i meccset a Nice, míg a kiesés elől menekülő Nancy sorozatban harmadszor kasszírozott három pontot, és már majdnem lelépett az utolsó hármat elnyelő csapóajtóról.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
31. FORDULÓ
Bastia–Brest 4–0
(Hazri 41., Thauvin 50., 71., Modeste 79. – 11-esből)
Sochaux–AC Ajaccio 0–0
Nancy–Troyes 1–0 (Grange 67.)
Montpellier–Valenciennes 3–1 (S. Camara 18., Congré 60., Belhanda 86., ill. Nguette 40.)
Toulouse–Nice 3–4 (Ben Yedder 8., 90., Capoue 19., ill. Bauthéac 1., 40., Cvitanich 68., Anin 90.)