Ligue 1: Neymar és Mbappé nélkül is hengerelt a PSG

2018.09.14. 22:45
Párizsi öröm a lefújás után (Fotó: AFP)
Továbbra is százszázalékos a Paris Saint-Germain a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): Thomas Tuchel csapata hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Saint-Étienne-t az 5. forduló péntek késő esti mérkőzésén.

Az első félidőben Julian Draxler fejjel szerzett vezetést a PSG-nek, majd a második játékrész elején Edinson Cavani büntetőből növelte az előnyt. A magukat sokáig jól tartó zöldek a hajrára elfáradtak, és előbb Ángel Di María mattolta őket közelről, majd a csereként beálló, 19 éves Moussa Diaby megszerezte élete első élvonalbeli gólját.

Kylian Mbappé eltiltás miatt nem lépett pályára a párizsiaknál, Neymar pedig pihenőt kapott a minapi, hétközi válogatott mérkőzésre, valamint a jövő heti, Liverpool elleni BL-csoportrangadóra tekintettel.

A PSG–SAINT-ÉTIENNE MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A kispadra nevezett Hatem Ben Arfát füttyszóval és ellenséges transzparenssel fogadta a nizzai közönség a kora esti meccsen – hogy ezért vagy más okból, a Rennes friss igazolása végül nem lépett pályára volt csapata ellen.

A vendég bretonok az első félidőben tizenegyest hibáztak – Walter Benítez harmadszor védett büntetőt a francia élvonalban, sikermutatója ötvenszázalékos –, de egy öngóllal később megszerezték a vezetést. A hajrá kezdetén a Nice-től „visszavideóztak” egy büntetőt, azonban így is jött a fordulat: Allan Saint-Maximin és Pierre Lees-Melou egy-egy lövése révén Patrick Vieira csapata két vereség után elkönyvelte az első hazai győzelmét.

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

Paris Saint-Germain–Saint-Étienne 4–0 (Draxler 22., Cavani 51. – 11-esből, Di María 76., M. Diaby 84.)
Nice–Rennes 2–1 (Saint-Maximin 77., Lees-Melou 89., ill. Sarr 58. – öngól)

1. Paris SG 5 5 17–4 +13 15
2. Dijon 4 3 1 8–3 +5 9
3. Toulouse 4 3 1 5–6 –1 9
4. Lille 4 2 1 1 6–2 +4 7
5. Marseille 4 2 1 1 10–7 +3 7
6. Montpellier 4 2 1 1 4–3 +1 7
7. Rennes 5 2 1 2 7–7 0 7