Ligue 1: Neymar a rózsaszín hajával villogott, 5–0-ra nyert a PSG

2020.02.01. 19:37
Neymar és Mbappé jól érezte magát a Montpellier elleni meccsen – a brazil gólpasszt adott a franciának (Fotó: twitter.com/PSG)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Ligue 1 22. fordulójának első szombati meccsén a PSG több mint egy félidőn át emberelőnyben futballozva 5–0-ra győzött a Montpellier ellen.

A PSG–Montpellier meccsen a brazil Neymar már a kezdő sípszó előtt nagy feltűnést keltett a rózsaszínre festett frizurájával, viszont a játékával nem ő, hanem Pablo Sarabia hívta fel magára a figyelmet, aki előbb egy les miatt érvénytelenített gólt szerzett, majd a 8. percben 21 méterről a léc alá csavart.

Kilenc perccel később emberelőnybe is kerültek a hazaiak: Kylian Mbappé lépett ki egy mélységi passzal, a kapujából kifutó Dimitry Bertaud kapus kézzel hárította átemelési kísérletét, csakhogy elhagyta már a tizenhatost, így piros lapot kapott (érdekesség, hogy a Monpellier másik kapusát, Gerónimo Rullit ugyancsak távoli kezezés miatt állították ki a hétközi kupameccsen, a Belfort ellen).

Még a szünet előtt két, majd három gólra növelte előnyét a PSG. Sarabia ezúttal gólpasszt adott a középen kiugró Ángel Di Maríának, aki könnyedén passzolta el a labdát a kifutó cserekapus, Mathis Carvalho mellett, aztán egy szögletnél az egyik vendégvédő fejbe rúgta a másikat a labdával, Daniel Congréról pedig a saját kapujába pattant a labda.

A második félidőben Neymar rúgatott egy gólt Mbappéval, aki így 14 találatnál jár a bajnokságban, átmenetileg beérte a góllövőlistát vezető Wissam Ben Yeddert. Az ötödik hazai gólt egy lecsorgó labdából Layvin Kurzawa lőtte. A hét egyik nagy kérdése Párizsban az volt, Edinson Cavani marad-e a klubnál, s miután a pénteken lezárult átigazolási időszakban nem igazolt az iránta érdeklődő Atlético Madridhoz, a Montpellier ellen a 69. percben, csereként pályára tudott lépni, a hajrában pedig szerzett egy lesgólt.

A PSG 5–0-ra győzött, Neymar az előző hét forduló mindegyikében gólt szerzett, most azonban nem sikerült neki, az 1978–1979-es idény óta ő lehetett volna az első párizsi, aki egymás után nyolc bajnokin is betalált. Persze, az eredmény ismeretében, aligha elégedetlen a brazil, aki egy gólpasszal vette ki a részét a sikerből. A Montpellier egyébként kilenc emberrel fejezte be a meccset, mert a 88. percben a korábban becserélt Joris Chotard is piros lapot kapott a második sárgája után.

FRANCIA LIGUE 1
22. FORDULÓ
PSG–Montpellier 5–0 (Sarabia 8., Di María 41., Congré 44. – öngól, Mbappé 57., Kurzawa 65.)
KÉSŐBB
Amiens–Toulouse 0–0
Angers–Reims 1–4 (Aliui 7., ill. El Bilal Touré 38. – 11-esből, Abdelhamid 62., Santamaría 74. – öngól, Dia 75.)
Dijon–Brest 3–0 (Baldé 3., 20., Malvidi 77.)

Nimes–Monaco 3–1 (F. Miguel 27., Philippoteaux 62., P. Martinez 79., ill. Ben Yedder 13.)
Strasbourg–Lille 1–2 (Thomasson 12., ill. Gabriel 65., Osimhen 80. – 11-esből)

1. Paris SG 22 18 1 3 57–14 +43 55
2. Marseille 21 12 6 3 30–21 +9 42
3. Rennes 22 12 4 6 29–21 +8 40
4. Lille 22 10 4 8 26–25 +1 34
5. Montpellier 22 9 6 7 30–26 +4 33
6. Lyon 21 9 5 7 34–19 +15 32
7. Reims 22 8 8 6 21–15 +6 32