Ligue 1: nem bírt egymással a Lyon és a Lille

2018.02.18. 18:55
Hiába vezetett két góllal a Lille otthonában az Olympique Lyon, a vendégek egyenlítettek a Ligue 1 26. fordulójában rendezett mérkőzésen. Ebben az idényben már harmadszor bukja el a győzelmet kettő nullás előnyről az OL, annyiszor, mint az elmúlt négy idényben összesen.

Kissé tartalékosan lépett pályára az Olympique Lyon a Lille elleni francia rangadón, a kispadon ült például Nabil Fekir, de így is kétgólos előnybe került a szünetig: Bertrand Traoré előbb szerencsés, aztán nagyon szép gólt lőtt.Bertrand Traoré előbb szerencsés, aztán nagyon szép gólt lőtt.

Nincs éppen topformában az OSC, de nem adta fel, a nyáron tízmillió euróért vett szélső, Nicolas Pépé szépített is, majd a hajrában a csereember Luiz Araújo„átlövésgóllal” egyenlített.

Beállt a végére Fekir, de ő csak helyzetig jutott, Mariano Díaz meg két kapufáig, a ráadásban a brazil Araújo rontott ziccert – mindkét csapat nyert 2–0-ra egy-egy félidőt, jogos az egy-egy pont.

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ
Lille–Olympique Lyon 2–2
(N. Pépé 65., Araújo 81., ill. B. Traoré 21., 44.)

KORÁBBAN
Nice–Nantes 1–1
(Dante 5., ill. E. Sala 27. – 11-esből)
Paris Saint-Germain–Strasbourg 5–2 (Draxler 10., Neymar 21., Di María 22., Cavani 73., 79., ill. Aholou 6., Bahoken 67.)
Amiens–Toulouse 0–0
Angers–Saint-Étienne 0–1 (Beric 79.)
Caen–Rennes 2–2 (Crivelli 6., D. Da Silva 84., ill. D. Sakho 9., 21.)
Montpellier–Guingamp 1–1 (Sio 73., ill. Ngbakoto 29. - 11-esből)
Troyes–Metz 1–0 (Niane 88.)
Monaco–Dijon 4–0 (K. Baldé 13., Fabinho 69. – 11-esből, R. Lopes 87., Glik 92.)