Ligue 1: megtorpant a Monaco, oda a veretlenség is

2013.11.03. 22:57
A Lille nyerőembere, Nolan Roux (Fotó: Reuters)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójában elszenvedte első vereségét a Monaco: a hercegségbeli együttes a remek formában lévő Lille otthonában maradt pont nélkül (2–0).

Két kiváló formában lévő csapat csapott össze a Stade Pierre-Mauroyban, a Lille a még veretlen Monacót fogadta. Jobban kezdtek a vendégek, a Monacónak adódtak lehetőségei, a 27. percben mégis a Lille szerezte meg a vezetést. Egy jobb oldali szögletet követően Marko Basa fejelte középre a labdát, Nolan Roux pedig egy lépésről hálóba kotorta azt. (1–0)

A szenvedő Monaco nem tudta feltörni a Lille védelmét, a 71. percben Rio Mavuba átadásából ismét Roux volt eredményes, ezzel eldöntötte a találkozót és a három pont sorsát. (2–0)

A Lille nagy formában van, legutóbbi négy bajnokiját egyaránt megnyerte, így feljött a még veretlen PSG mögé a második helyre. A Monaco a 12. fordulóban kapott ki először a Ligue 1-ban, így az öt európai topligában már csak az AS Roma, a Bayern München, a Barcelona és a PSG veretlen.