Ligue 1: Mbappé-triplával ünnepelte bajnoki címét a PSG

2019.04.21. 22:58
Kylian Mbappé ebben az idényben 27 bajnokin 30 gólnál jár (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 33. fordulójában a Paris Saint-Germain hazai pályán Kylian Mbappé mesterhármasával 3–1-re legyőzte a Monacót. A meccsen három hónap után visszatért a párizsiakhoz a sérüléséből felépülő Neymar.

Az már a meccs előtt eldőlt, hogy Paris Saint-Germain bajnokként lép pályára, mivel a Lille nem bírt idegenben a Toulouse-zal.

A Notre-Dame tűzesete után a székesegyház ábrájával ellátott mezben léptek pályára a párizsiak a Monaco elleni meccsen – érdekesség, hogy csupán öt cserét neveztek, de a mennyiség helyett a minőségre mentek rá: Buffon, Draxler, Di María, Cavani és Neymar is bevethető volt.

Az első cserére viszont még az első negyedóra során a vendégeknél került sor, ráadásul épp a kapuban kellett cserélni, Subasic helyére Benaglio állt be, így pillanatokkal később már őt mattolta Mbappé – kontra végén mindenkit lefutva váltotta gólra Diaby indítását (1–0).

A játékrész hajrában növelte előnyét a bajnok, Dani Alves nagyszerű passzával újra csak Mbappé lépett ki, és 12 méterről magabiztosan a bal alsóba passzolt (2–0).

A második félidőben Neymar is pályára léphetett, a brazil támadó még a januári, Strasbourg elleni kupameccsen sérült meg, emiatt pedig a Manchester United elleni BL-párharcot is kihagyni kényszerült.

Újabb gólt azonban ismét csak Mbappé szerzett, aki Dani Alves jobb oldali beadása után az ötösről sem rontott – mesterhármas (3–0)!

A 80. percben a monacóiaknak a szépítés legalább összejött: a párizsi védelem nem tudott felszabadítani, a labda Golovin elé került, aki 11 méterről magabiztosan a kapuba lőtt (3–1).