Ligue 1: vérszegény volt a PSG, elúszott egy lehetőség

2017.02.19. 23:00
Lang Ádám harca a kétgólos lyoni Corentin Tolissóval (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain meglepetésre csak gól nélküli döntetlenre volt képes a Toulouse ellen hazai pályán a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Barcelona elleni keddi, 4–0-s diadalt hozó BL-meccsen kezdők közül öten (Di María, Kurzawa, Matuidi, Meunier, Verratti) ezúttal nem voltak ott a pályán a kezdő sípszónál – de nem csak emiatt nem lehetett ráismerni a párizsi csapatra.

Unai Emery tanítványai rengeteget birtokolták a labdát, csakhogy képtelenek voltak áttörni a Toulouse jól szervezett védelmét. A második félidő elején Edinson Cavani lábában azért ott volt a meccslabda, de az uruguayi közelről kapufát lőtt.

A párizsiak a megelőző öt tétmeccsüket megnyerték (ezek közül három volt bajnoki), ez a sorozatuk most megszakadt – de alighanem jobban fáj nekik, hogy nem tudták kihasználni a Monaco pénteki pontvesztését, azaz továbbra is hárompontos hátrányban vannak a tabellán, ráadásul a Nice is feljött melléjük.

Az utóbbi hetekben jó formába lendülő, immár négy forduló óta veretlen TFC mumusa a fővárosi csapatnak ebben a szezonban; szeptemberben hazai pályán 2–0-ra legyőzte a PSG-t.

Kora este Lang Ádám csapata, a Dijon a 80. percben még vezetett, végül 4–2-re mégis kikapott a Lyon vendégeként. Lang végigjátszotta a meccset a vendégcsapatban, amely sokadszor vesztett pontokat a végjátékban – bár ezúttal a döntetlen is bravúr lett volna, hiszen a Lyon egyértelmű esélyese volt a csatának.

A hajrában, 2–1-es vendégvezetésnél Corentin Tolisso távoli lövéssel egyenlített, Alexandre Lacazette egy könyöklésért megadott büntetőből fordított, majd Nabil Fekir szép lövéssel törte össze végleg a dijoni álmokat.

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Lyon–Dijon 4–2 (Tolisso 11., 80., Lacazette 84. – 11-esből, Fekir 90., ill. Tavares 30., Diony 48.)
Montpellier–Saint-Étienne 2–1 (Lasne 49., Mounié 68., ill. Monnet-Paquet 12.)
Bordeaux–Guingamp 3–0 (Kamano 13., Pallois 43., Laborde 71.)
Paris Saint-Germain–Toulouse 0–0

1. Monaco 26 18 5 3 76–24 +52 59
2. Paris SG 26 17 5 4 50–18 +32 56
3. Nice 26 16 8 2 42–20 +22 56
4. Lyon 25 14 1 10 49–31 +18 43
5. Saint-Étienne 26 10 9 7 31–21 +10 39