Ligue 1: kiütéses sikerrel pótolta elmaradt meccsét a PSG

2019.03.12. 20:54
Négyszer ünnepelhettek a PSG játékosai (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a PSG 4–0-ra legyőzte idegenben a Dijont.

A Bajnokok Ligájától ugyan búcsúzott, a bajnokságban viszont továbbra is szárnyal a Paris Saint-Germain, amely az élről, tizennégy pontos előnnyel várta a 18. helyezett elleni elhalasztott mérkőzését. A Dijon az eddigi hat meccsét egyaránt elveszítette a párizsiak ellen, legutóbb a Parc des Princes-ben nyert 8–0-ra Thomas Tuchel együttese, akkor Neymar négy gólt szerzett.

A brazil támadó sérülés miatt ezúttal nem volt ott a pályán, honfitársa, Marquinhos azonban igen, és tett róla, hogy ne sokáig reménykedjenek a hazaiak: a 7. percben az ő fejes góljával került előnybe a PSG (0–1). A gólpassz a szögletet elvégző Ángel Di María nevéhez fűződik, az argentin a 2015-ös debütálása óta immár negyven asszisztnál jár a francia élvonalban, ez tizenkettővel több az őt e téren követő második legjobb játékos mutatójánál.

A szünet előtt Kylian Mbappé is feliratkozott a gólszerzők közé, a világbajnok francia az idénybeli 22. bajnokiján huszonötödször volt eredményes (0–2). A fordulás után Di María lőtt pazar szabadrúgásgólt – igaz, kellett hozzá a szétnyíló sorfal is (0–3).

Az utolsó percben Eric Maxim Choupo-Moting is betalált, kiütésessé téve a PSG győzelmét (0–4).