Ligue 1: két pontot és három játékost veszített el a Marseille

K. Zs.K. Zs.
2019.09.21. 22:16
Forró hangulatú utolsó percek Marseille-ben (Fotó: AFP)
Három győzelem után pontokat veszített az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): az OM 1–1-et játszott vendégével, a Montpellier-vel a 6. forduló szombati játéknapján.

Bouna Sarr öngóljával szerzett vezetést a Montpellier, ezt Valere Germain válaszolta meg a hajrához közeledve.

Az OM vesztesége nem csak a két pont: Álvaro már a 8. percben megsérült, és várhatóan több hétig nem játszhat, Boubacar Kamara és Dimitri Payet pedig (a montpellier-i Jordan Ferrihez hasonlóan) piros lapot kapott a viharos végjátékban.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

PAYET KIÁLLÍTÁSA

A késő esti programban aratott – szokás szerint egygólos – győzelmével a Nice felkapaszkodott a második helyre; a Metz immár negyedszer veszített sorozatban; a Nimes győzelemmel nyújtotta négymeccsesre veretlenségi szériáját; míg a Monaco ezúttal sem tudta kicsikarni első győzelmét.

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Marseille–Montpellier 1–1
(Germain 74., ill. B. Sarr 17. – öngól)
Bordeaux–Brest 2–2 (Briand 6., Pablo 69., ill. Grandsir 20., Autret 45+1.)
Metz–Amiens 1–2 (H. Diallo 68., ill. Guirassy 39., Dibassy 54.)
Nice–Dijon 2–1 (Dolberg 29., Atal 47., ill. Tavares 22.)

Pénteken játszották
Strasbourg–Nantes 2–1 (Liénard 66., Ajorque 89. – 11-esből, ill. K. Coulibaly 28.)

1. Paris SG 5 4 1 11–2 +9 12
2. Nice 6 4 2 10–8 +2 12
3. Marseille 6 3 2 1 8–7 +1 11
4. Rennes 5 3 1 1 6–3 +3 10
5. Nantes 6 3 1 2 6–5 +1 10
6. Bordeaux 6 2 3 1 9–7 +2 9
7. Lille 5 3 2 7–5 +2 9
8. Angers 5 3 2 9–9 0 9