Ligue 1: ismét villant a piros, 93. perces góllal nyert a PSG

B. D. K.B. D. K.
2020.09.16. 23:05
Az utolsó pillanatban brusztolta ki a győzelmet a PSG (Fotó: Getty Images)
Az augusztusban még BL-döntőt játszó PSG az első fordulóból elmaradt, Metz elleni mérkőzését pótolta, és a hosszabbításban kicsikart 1–0-s győzelmével megszakította rossz sorozatát.

A Lens és a Marseille után a találkozó előtt szintén pont nélkül álló Metzet fogadta Thomas Tuchel (és Lőw Zsolt pályaedző) legénysége.

Az eddig még gólt sem szerző és két vereséggel álló PSG a Marseille elleni vasárnapi rangadón három játékosát is elvesztette: Neymar, Kurzawa és Paredes sem állhatott rendelkezésre eltiltás miatt. A PSG-ből ráadásul az elmúlt hetekben hét játékos is megfertőződött a koronavírussal, többek között Kylian Mbappé is, így harmadik alkalommal volt kénytelen tartalékosan felállni a párizsi csapat.

Di Maria, Icardi és Sarabia rohamozta a Metz kapuját, ám a PSG a magas labdabirtoklása ellenére sem tudta feltörni a vendégek védelmét.

A 65. percben aztán fordult a kocka: az első percben „besárgult” Diallo a 65. percben megkapta a második sárga lapját is, így a kiállítás sorsára jutott. A címvédő 67 perc leforgása alatt – ideszámítva a Marseille elleni utolsó pillanatokat is – a negyedik piros lapját gyűjtötte be.

Az emberhátrány nem törte meg a hazaiakat, továbbra is ők irányították a mérkőzést, a gól pedig a ráadás harmadik percében Draxler révén megérkezett (1–0), ezzel együtt a győzelem is.

Óriási kő eshetett le a párizsiak szívéről, akik kínkeservesen, de megszerezték első győzelmüket az új idényben, és felléptek a tabella 15. helyére.