Ligue 1: Ibrahimovic-show, újabb szép epizód

2014.03.08. 18:43
Lavezzi (22) csatlakozik az Ibrahimovicot ünneplőkhöz, később cserélődtek a szerepek (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain Zlatan Ibrahimovic főszereplésével (egy gól, két gólpassz) idegenben 3–0-ra legyőzte a Bastiát a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának szombati játéknapján.

Zlatan Ibrahimovic fejjel szerezte meg a vezetést a párizsiaknak a 6. percben, és bár újabb találatot nem ért el, két assziszttal további érdemeket szerzett: előbb akrobatikus sarkazással, majd fejjel hozta kihagyhatatlan helyzetbe Ezequiel Lavezzit.

A tabellát toronymagasan vezető PSG sorozatban a negyedik bajnokiját nyerte meg, Ibrahimovic 12 gólpassznál tart ebben a bajnokságban.

Győzött a második helyen haladó Monaco is, méghozzá Dimitar Berbatov főszereplésével: a rutinos bolgár a 6. percben – az első kapura lövéséből – gólt lőtt, később pedig kiharcolt egy tizenegyest, amelyből szintén gól lett.

Berbatov először volt kezdő a Monacóban. A télen igazolt bolgár támadó a Francia Kupában – csereként beállva – már szerzett gólt, az a találat továbbjutást ért a Nice ellen.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
28. FORDULÓ
Bastia–Paris Saint-Germain 0–3
(Ibrahimovic 6., E. Lavezzi 19., 88.)
Monaco–Sochaux 2–1 (Berbatov 6., J. Rodriguez 55. – 11-esből, ill. Butin 83.)
Nantes–AC Ajaccio 2–2 (Gakpé 8., F. Djordjevics 77., ill. Mostefa 5., S. Diarra 92.)
Guingamp–Evian-TG 0–1 (Cambon 49.)
Toulouse–Reims 3–2 (Aurier 75., Ben Baszat 79., Ben Yedder 88., ill. Krychowiak 22. – 11-esből, De Préville 35. – 11-esből)
Valenciennes–Rennes 2–1 (Dossevi 54., Waris 77., ill. Toivonen 49.)

1. Paris SG 28 20 7 1 67–18 +49 67
2. Monaco 28 17 8 3 46–22 +24 59
3. Lille 27 14 7 6 31–18 +13 49
4. Saint-Étienne 27 14 6 7 38–23 +15 48
5. Marseille 28 12 7 9 38–30 +8 43
6. Lyon 27 11 9 7 40–31 +9 42
7. Reims 28 11 9 8 37–36 +1 42